W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Recital Buksiński & Jemioła „BJ-TL improv”

Data rozpoczęcia 2014-08-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Improwizacja

Słowno muzyczne utwory w pełni improwizowane autorstwa Buksińskiego i Jemioły z publicznością Na Żywo

Przemek Buksiński i Łukasz Jemioła wykonają utwory spontanicznie tworzone, które polegać będą na układaniu przez instrumentalistę i wokalistę swojej partii podczas grania na żywo. „My idziemy dalej i prosimy publiczność o sugestię/słowo/gest/dźwięk i to właśnie stanie się tematem improwizowanego koncertu.

Bilet: 10 PLN


Łukasz Jemioła - absolwent Wychowania Muzycznego UMCS, jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix międzynarodowego festiwalu piosenki autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie, Nagrody na II Prezentacjach Muzycznych Latin Jazz w Krakowie w 2008 r.
Współpracował z Włodkiem Pawlikiem przy projekcie „Wieczorem” przedsięwzięciu z gatunku koncert – teatr. Artysta ma za sobą występy na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Retro w Teatrze Polonia w Warszawie, Nocach Teatru i Poezji w Augustowie czy na Spotkaniach z piosenką kabaretową „Kabaretowa scena Trójki” w klubie Harenda w Warszawie. Na co dzień występuje w lubelskiej Grupie Improwizacji Teatralnej No Potatoes. W tym roku prowadził Chatka Blues Festiwal.
Łukasz Jemioła laureat kilkunastu festiwali piosenki, gitarzysta i wokalista. Na co dzień improwizuje w Improv Teatrze „No Potatoes”, śpiewa w Teatrze Starym, gra recitale w całej Polsce. Zaśpiewa, zagra na kilku gitarach z użyciem loopera i kilku efektów.

Przemysław Buksiński – Aktor, pedagog, animator. Absolwent Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia z Warsztatów Teatralnych na wydziale Pedagogiki i Psychologii (AiMK) UMCS, Warsztaty Teatralne w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie oraz Warsztaty Technik Improwizacji Teatralnej w całym kraju. Pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny EPIcentrum Technik Teatralnych przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Twórca grupy improwizacji teatralnej "Improv Teatr No Potatoes".
Zdobywca Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Komedii Talia 2013 w Tarnowie w spektaklu „Czarna Talia czyli na granicy rozsądku”. Wielokrotnie nagradzany w Ogólnopolskich Konkursach Kultury Żywego Słowa i Monodramu. Aktor lubelskiej Sceny Prapremier In Vitro. Współpracuje z teatrem „Kompania Teatr” oraz Teatrem Ch .H. Andersena w Lublinie. Z łódzkim Teatrem Pinokio współrealizuje eksperymentalne projekty „Maszyna do opowiadania bajek” dziś jest to performans nagradzany na festiwalach teatru dla dzieci („za odkrywcze i stymulujące twórczość formy narracji teatralnej” – XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „SPOTKANIA” w Toruniu oraz teatralny projekt o charakterze społecznym „Wjeżdżamy w bramy”. Obecnie zaangażowany w projekt „Ekspedycja Mrożek”- spektakle i wykłady przy Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne