W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Remont generalny

Data rozpoczęcia 2008-06-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Wystawa

REMONT GENERALNY to wystawa z udziałem artystów z całej Polski - m.in. z Warszawy, Poznania, Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Lublina.

Miejscem ekspozycji są opuszczone kilka lat temu pomieszczenia w Centrum Kultury w Lublinie. Sale te są przed generalnym remontem. Całość ekspozycji zajmuje około 2.000 metrów kwadratowych (wirydarz, klatka schodowa oraz kilkanaście pomieszczeń w układzie amfiladowym na I piętrze) oraz specjalny projekt na billboardach w centrum miasta.

Idea wystawy odnosi się do historycznych powikłań, zawartych w samym budynku, który był klasztorem, następnie szpitalem wojskowym, koszarami, a po wojnie między innymi mieściła się tu akademia medyczna. Jest to inspiracja dla artystów, którzy na tej bazie tworzą realizacje na miejscu. To próba konstrukcji innej tożsamości artystycznej i poszukiwanie nowych znaczeń i kontekstów artystycznych.

REMONT GENERALNY to prezentacja różnorakich projektów, takich jak: realizacje malarskie, instalacje, obiekty, projekcje video, fotografie. Wszystkie w sposób naturalny odwołują się do tego specyficznego, zabytkowego miejsca, czekającego na widoczne zmiany.

Zaproszeni artyści w sposób wyrazisty i często radykalny odnoszą się do permanentnych przemian, zarówno w sztuce jak i jej otoczeniu. Są to: Elżbieta Jabłońska, Paulina Kara, Grzegorz Klaman, Dariusz Korol, Robert Kuśmirowski, Dominik Lejman, Robert Maciejuk, Mirosław Maszlanko, Anna Orlikowska, Michał Stachyra, Krzysztof Sołowiej, Mariusz Tarkawian, Leon Tarasewicz, Truth, grupa Twożywo i Jan Gryka.

Otwarcie wystawy 6 czerwca o godz. 18:00 i będzie czynna do 11 lipca 2008

Najważniejsze wydarzenia cykliczne