W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rocznica likwidacji Ochronki

Data rozpoczęcia 2011-03-24
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Wydarzenie

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza dyrekcję, grono pedagogiczne oraz uczniów i uczennice do włączenia się w obchody likwidacji Ochronki przy ul. Grodzkiej.
W ramach odbodów odbędą się następujące wydarzenia:
- prezentacja multimedialna
- spacer i złożenie zniczy
- działania na miejscu zagłady (odczytanie wiersza przez Witolda Dąbrowskiego)
- puszczenie lampionów na wodę

Wstęp wolny

Różne są ślady pamięci. Najczęściej - fotografie, listy, relacje, notatki, czasem zapamiętane fragmenty rozmowy. Są też budynki - trwałe pomniki miejsc i tablice z drobnymi napisami - ostatnie świadectwa świata zaginionego w tragicznym splocie historycznych wydarzeń. W Lublinie nie ma ich zbyt wiele, lecz te, które przetrwały, zasługują na szczególna uwagę.
Najprostszym i najbardziej fundamentalnym sposobem utrzymywania przy życiu zdarzeń z przeszłości jest opowiadanie o nich. Opowiadanie jest formą porządkowania świata, nadawania mu sensu, pamiętania.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne