W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rodzinny Warsztat Twórczy: Zaklęta skała

Rodzinny Warsztat Twórczy: Zaklęta skała
Data rozpoczęcia 2019-05-11
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Prowadzenie – Magdalena Franczak
Zapisy –

 

Kolejna odsłona Rodzinnego Warsztatu Twórczego

Co to znaczy, że kształt jest organiczny? Czy można zrobić tak, aby coś, co jest miękkie, wyglądało jak wykute w skale? Jakich materiałów należałoby użyć, aby stworzyć tę niezwykłą formę? Podczas Rodzinnego Warsztatu Twórczego Uczestniczki i Uczestnicy zagłębią się w sztuce wykreowanej przez naturę i poznają artystów, którzy się nią inspirowali. Zbudują skałę, we wnętrzu której ukryją skarb.

Magdalena Franczak – absolwentka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), artystka interdyscyplinarna. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Słupska (2005 i 2008), trzykrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego – stypendium dla twórców kultury (2009, 2010, 2011), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2016, 2017). Z okazji 5-lecia DDK „Węglin” wyróżniona Listem Gratulacyjnym Prezydenta Miasta Lublin w 2016 roku.

Rodzinny Warsztat Twórczy skierowany jest do Dzieci oraz ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Działania mają charakter cykli warsztatowych. Każdy cykl otworzy nowy temat, który jest podróżą, momentami bardzo szaloną, ale niezwykle bezpieczną, odbywającą się w rodzinnym gronie. Czasem zagłębiamy się w świecie egzotycznych roślin, innym razem wsiadamy do wehikułu czasu, albo oswajamy ciemność tworząc tajemnicze miecze świetlne. Wątków jest mnóstwo, a wszystko po to, aby poczuć więź, bliskość w procesie tworzenia. Udowadniamy, że wspólnie też można owocnie spędzić czas, uruchomić wyobraźnię!