W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Scena Prapremier InVitro: Zły - premiera spektaklu

Data rozpoczęcia 2009-12-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

Dariusz Jeż był odtwórcą jednej z głównych ról w spektaklu "Ostatni taki ojciec", otrzymując wraz z pozostałymi twórcami główną nagrodę za spektakl w XV Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej powołanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie bierze udział w dwóch kolejnych produkcjach Sceny InVitro.

Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
Scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk
Muzyka: Paweł Passini
Scenografia: Lech Mazurek, Łukasz Witt-Michałowski, Dariusz Jeż
Obsada: Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Dariusz Jeż

Na premierę wstęp jedynie z zaproszeniami

Kontakt:
Scena Prapremier InVitro
tel./fax: tel. 81 53 668 32
e-mail: scenainvitro@gmail.com

Najważniejsze wydarzenia cykliczne