W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seminarium o współczesnej filozofii żydowskiej

Seminarium o współczesnej filozofii żydowskiej
Data rozpoczęcia 2015-07-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Seminarium

Dwaj wykładowcy z Los Angeles, Dr Richard Hecht i rabin Abraham Havivi wprowadzą uczestników w najnowsze nurty filozofii żydowskiej. Opowiedzą także o wątkach ekologicznych w judaizmie i związkach religii ze światem polityki i kultury. Do Polski przyjechali poprowadzić wykłady w Beit Warszawa. Wcześniej jednak mamy możliwość gościć ich w Ośrodku „Brama Grodzka -Teatr NN”. Spotkanie ma charakter otwartego seminarium-dyskusji i potrwa ok. 2 godzin.
Wykłady odbędą się w języku angielskim i będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

Plan seminarium:

• Dr Richard Hecht - „Między świętym a świeckim: rabin Joseph Soloveitchik, rabin Avraham - Joshua Heschel i rabin Avraham Yitzhak”
• Rabin Abraham Havivi - „Biblijny rok szbatowy (szmita) a granice kapitalizmu”
• Dyskusja

Dr Richard Hecht - jest wykładowcą Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, gdzie prowadzi kursy o tematyce judaistycznej. W Swej pracy naukowej skupia się na związkach religii ze światem polityki i kultury.

Abraham Havivi - jest rabinem i psychiatrą z Los Angeles. Prowadzi zajęcia z doradztwa rabinicznego oraz zagadnień Biblii w American Jewish Uniwersity. Pracuje też wolontaryjnie na wydziale psychiatrii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Seminarium odbędzie się 15 lipca o godzinie 17:00 w Sali Czarnej Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”.