W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza

Data rozpoczęcia 2011-07-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Wiadukt Poniatowskiego, .
Kategoria Spacer

Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” organizowany jest już po raz dziewiąty. Pierwsze przejście odbyło się w nocy 13/14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Poety. Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" rozpoczął w ten sposób coroczną tradycję przejścia śladami miejsc uwiecznionych w "Poemacie".

Organizatorzy zapraszają na spacer w pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec. Wkracza on do Miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez "Kalinowszczyznę i Czwartek" opuszcza rodzinne Miasto. Trasą prowadzić będzie Czechowicz i księżyc w pełni.

O godz. 11 trasą Poematu przejdą dzieci z MDK „Skarpa” dla których przygotowane zostały zabawy i zagadki edukacyjno-animacyjne.

Kontakt:
Alina Bąk: alina.bak@tnn.lublin.pl, 663 585 451

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne