W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza

Data rozpoczęcia 2009-07-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spacer

Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” organizowany jest już po raz siódmy. Pierwsze przejście odbyło się w nocy 13/14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Poety. Rozpoczęto w ten sposób coroczną tradycję przejścia śladami miejsc uwiecznionych w "Poemacie".

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza na spacer w noc lipcową, pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec. Wkracza on do Miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez "Kalinowszczyznę i Czwartek" opuszcza rodzinne Miasto.
Trasą prowadzić nas będzie Czechowicz i ... księżyc w pełni. Będzie to droga w miejsca dobrze nam znane, ale i te które zniknęły już z planu Lublina.


Z okazji tegorocznego spaceru Izba Drukarstwa działająca przy Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” przygotuje okolicznościowy druk.Uczestnicy Spaceru proszeni są o zabranie ze sobą egzemplarzy „Poematu”.
Zbiórka o godzinie 19.00 na wiadukcie nad al. Solidarności od strony Górek Czechowskich

Najważniejsze wydarzenia cykliczne