W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS| Rośliny "wspinające się ku słońcu"

Data rozpoczęcia 2016-09-04
Godzina rozpoczęcia 10:45
Miejsce Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska 3 ( wejście od ul. Willowej)
Kontakt tel.: 81 743 49 00
Udział Płatny
Koszt udziału 3 zł
Kategoria Akcja

Różne formy ekologiczne roślin mają wyraźny charakter przystosowawczy. Powstały one w toku ewolucji, w skutek rywalizacji między sobą o najkorzystniejsze warunki środowiska. Światło jest jednym z najważniejszych czynników do życia roślin. W zbiorowiskach naturalnych zagęszczenie przestrzenne zmusza je do konkurencji o przetrwanie wewnątrzgatunkowe lub międzygatunkowe. Typowym przykładem są pnącza (liany), które będą tematem najbliższego spaceru. Poznamy ich różnorodność, rozwój, sposoby wspinania się ku słońcu, a także dowiemy się, jakie gatunki sprawdzą się w naszym przydomowym ogrodzie.

Przewodnik – dr Michał Czernecki będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania: około 2 godz.

Koszt udziału równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS - nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail:, tel.: 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych proszę o śledzenie informacji na stronie: http://www.garden.umcs.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne