W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Apparition
Data rozpoczęcia 2013-11-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Akcja

Klaus Obermaier & Ars Electronica Futurelab
Apparition

koncept, dyrekcja artystyczna, muzyka i wizualizacje: Klaus Obermaier
choreografia, wykonanie: Robert Tannion, Desirée Kongerød
projekt interaktywny i opracowanie technologiczne: Ars Electronica Futurelab: Peter Brandl, Jing He, Christopher Lindinger, Hirokazu Kato – Uniwersytet Osakijski
wsparcie dramaturgiczne: Scott deLahunta
powstałe na zlecenie: Ars Electronica Festival, Linz/Austria, South Bank Centre London, Wielka Brytania, Singapore Arts Festival, Wsparcie udzielone przez Komisję Europejską – program Kultura 2000
technologia projekcji ciała opracowana przez: buero+staubach Berlin wraz z André Bernhardtem
czas trwania: 60 min

Wysokiej klasy technologie interaktywne uwalniają wykonawcę od ograniczeń z góry określonej choreografii, a także tworzą treści wizualne w czasie rzeczywistym. Celem było stworzenie interaktywnego systemu, który jest czymś więcej niż po prostu przedłużeniem wykonawcy – jest potencjalnym partnerem wykonania.

Procesy obliczeniowe, które formują i symulują fizykę świata rzeczywistego, tworzą przestrzeń kinetyczną, w której piękno i dynamika ludzkiego ciała oraz jakość jego ruchu są rozszerzone i przeniesione do świata wirtualnego.

Te dwa główne obszary badań – interaktywny cyfrowy system jako partner wykonawcy oraz stworzenie immersyjnej przestrzeni kinetycznej – tworzą ramy artystyczne ZJAWISKA.

Interaktywny spektakl tańca i mediów opracowany i wyreżyserowany przez Klausa Obermaiera, we współpracy z Ars Electronica Futurelab, z udziałem Desirée Kongerød i Roba Tanniona.

Jaka choreografia powstaje, gdy twoim partnerem jest oprogramowanie?
Kiedy obraz wirtualny i rzeczywisty dzielą tę samą fizykę?
W jakim przypadku wszystko, co się porusza na scenie, jest zarówno interaktywne, jak i niezależne?
Czy każda forma, ruchoma lub stała, może być przeniesiona na płaszczyznę projekcji kinetycznej?

Stawiając te pytania jako punkt wyjścia, ZJAWISKO wynosi spektakl interaktywny na nowy poziom, tworząc unikalne widowisko sceniczne, które łączy w sobie wykonanie na żywo, dźwięk, projekcje oraz interaktywny system, na który składa się tworzenie obrazu w czasie rzeczywistym, jak i obraz komputerowy.

Albumy Klausa Obermaiera „Skin” i „Home” zawierające zapis muzyki do spektaklu są dostępne na iTunes, Amazon i innych portalach/

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej