W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Grając Maggie
Data rozpoczęcia 2018-10-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Scenariusz i wykonanie – Pip Utton
Reżyseria – Marguerite Chaigne
Tłumaczenie na język polski – Andrzej Kępski
Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim
Wprowadzenie do spektaklu – red. Tomasz Miłkowski
Czas trwania – 60 minut

 

„Grając Maggie”

To więcej niż spektakl czy portret damy, to audiencja u Margaret Thatcher. Żaden polityk nie podzielił narodu tak, jak ona. Jedni ją wielbią, inni nienawidzą. Kim więc była? Zbawcą czy tyranem? Pip Utton nie odpowiada jednoznacznie na te pytania, pokazuje jedynie jej sylwetkę. Mamy okazję poznać jej filozofię, inspiracje i logikę. Pip Utton nie tylko wciela się w rolę Margaret Thatcher, ale też jako „Żelazna Dama” podejmuje ryzyko rozmowy z publicznością. Pip Utton  JEST „Żelazną Damą”.

Czas trwania – 60 minut

Pip Utton – angielski aktor i pisarz. Specjalizuje się w tworzeniu sztuk dotyczących wyrazistych postaci historycznych i literackich. Swoje monodramy o takich osobach jak: Francis Bacon, Charlie Chaplin, Winston Churchill, Karol Dickens i Adolf Hitler grał na całym świecie zdobywają za nie niezliczoną ilość nagród i wyróżnień.

Projekt „T1A: HISTORIA” to cykl prezentacji spektakli w poetyce teatru jednego aktora/aktorki, których treścią jest historia XX wieku. Józef Stalin i stalinowskie represje, Margaret Thatcher, Holocaust, Maria Curie-Skłodowska to postaci i tematy, które chcemy przybliżyć lubelskim widzom poprzez sztukę monodramu – pełnoprawnej formy teatralnej, jednak najbardziej intymnej i skłaniającej do silniejszego niż zwykle przeżycia treści i historii.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej