W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "In Innnocent"

Data rozpoczęcia 2009-06-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Reżyseria, choreografia, scenografia, koncept
Toamsz Bazan

Muzyka:
Marcin Janus

Taniec:
Justyna Jasłowska, Kinga Boruń

Światło:
Marcin Kabat Kowalczuk, Tomasz Bazan

Produkcja:
Centrum Kultury w Lublinie - Teatr Centralny Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Lubelskiego

‘czasami siadam na schodach mojego ogrodu . Och, jak bardzo chciałbym zostać tam na zawsze’ Eliot
Poszukuję formy. Upatruję jej w intuicyjnej celowości moich działań. Badam zależności pomiędzy psyche i fizis – szukam reakcji w mięśniach – w ciele – w przestrzeni. Tożsamość i ponad strukturalna pamięć ciała jest wytyczną.
Spektakl w swojej warstwie formalnej odnosi się do sposobów prowadzenia ciała wykorzystywanych w szeroko pojętym tańcu współczesnym z szczególnym uwzględnieniem form tańca butoh i intuitywnego . Tematem rozważań fraz ruchowych w spektaklu stał się homeomorfizm i szereg zdarzeń znanych tylko nam – postaciom wobec konceptu i idei.
SPECJALNY POKAZ SPEKTAKLU NA LUBELSKĄ ‘NOC KULTURY’ JEST POKAZEM WORK IN PROGRESS – PREMIERA: PAŹDZIERNIK 2009

TEATR MAAT PROJEKT założony w 2004 roku i prowadzony w Lublinie przez Tomasza Bazana. Działania teatru krytycy zaliczyli do jednych z najwazniejszych tego typu w Polsce (radykalne poszukiwania formy teatru fizykalnego). Głównym celem poszukiwań artystycznych prowadzonych przez zespół teatralny była próba odnalezienia czystego języka ciała przez syntezę wielu jakości kulturowych z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych przeszczepionych na grunt pracy teatralnej. Teatr za główny środek wyrazu obrał działania wizualne i eksperymenty z szeroko pojętymi formami prowadzenia ciała korzystając z wielości technik tanecznych (min. taniec współczesny, elementy sztuk walki) - kładąc szczególny nacisk na taniec butoh.
Justyna Jasłowska i Kinga Boruń – tancerki i performerki Teatru Maat Projekt związane z nim od początku jego powstania w 2004 roku; brały udział we wszystkich najważniejszych działaniach teatru – od instalacji kolektywnych, poprzez działania performerskie aż do udziału we wszystkich pełnoscenicznych produkcjach.


Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc - szczegóły www.teatrmaat.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne