W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Jednoosobowy Teatr Ireny Jun

Data rozpoczęcia 2007-10-10
Godzina rozpoczęcia 16:00
Kategoria Spektakl

Gościem spotkania będzie Irena Jun – bez wątpienia jest przede wszystkim wybitną aktorką teatralną, spełniającą się w monodramie, recytacji poezji, sporadycznie zaś w filmie. Ma na swoim koncie blisko sto ról teatralnych. W wydanej w USA książce pt. "Women in Beckett" uznana została za jedną z najlepszych wykonawczyń ról beckettowskich na świecie. Sztukę monodramu uprawia już od ponad 35 lat. Nie tylko jako aktorka, ale i reżyser. Skupia się głównie na reżyserii tekstów klasycznych - przede wszystkim Słowackiego i Mickiewicza. Jest wykładowcą w warszawskiej Akademii Teatralnej, jurorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, OFTJA oraz Ogólnopolskich Spotkań Amatorskich Teatrów Jednego Aktora. Od lat prowadzi także własny Jednoosobowy Teatr Ireny Jun.
W jej wykonaniu zobaczymy monodram na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Po spektaklu artystka opowie o swoich fascynacjach literaturą romantyczną i pracy nad przenoszeniem jej na deski teatralne.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne