W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "Kamienie w kieszeniach"

Data rozpoczęcia 2013-06-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Scena Prapremier InVitro - Kamienie w Kieszeniach
autorka: Marie Jones
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
obsada: Mateusz Damięcki, Bartek Kasprzykowski
muzyka: Max Kowalski
scenografia: Marek Braun

Do repertuaru Sceny Prapremier InVitro wraca spektakl „Kamienie w Kieszeniach” - tym razem w nowej obsadzie. Do Bartka Kasprzykowskiego dołączy Mateusz Damięcki.

Co jest w stanie wstrząsnąć społeczeństwem małej, irlandzkiej wioski? Czy przyjazd ekipy filmowej z Hollywood, śmierć młodego mieszkańca, znajomość z gwiazdą filmową, a może świadomość, że jest się nikim? Tragikomedia irlandzkiej dramatopisarki opowiada o dwóch światach, z których jeden jest pełen możliwości, blichtru i... fałszu, a drugi to mała wieś w Irlandii, osnuta niespełnionymi marzeniami, dążeniami i prawdą.
Dowcipne dialogi, trafne oddanie realiów planu filmowego i intensywna gra duetu aktorskiego Mateusz Damięcki i Bartek Kasprzykowski to niewątpliwie zalety komedii Marie Jones. "Kamienie w kieszeniach" to nie tylko historia opowiadająca o kulisach powstawania filmu oraz zderzeniu sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Jest w tej sztuce także miejsce na głębszą refleksję na temat przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i pogoni za marzeniami.

Spektakl jest laureatem Wielkiej Nagrody Publiczności festiwalu Kontrapunkt (2007), Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej (2008) oraz indywidualnej nagrody aktorskiej Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie (2009). W 2011 roku spektakl został wyemitowany przez TVP Kultura.

Spektakl to wielki popis wykonawców poruszających niezliczone instrumenty teatralne pod batutą natchnionego maestro Łukasza Witt-Michałowskiego. Nie zgubione zostały przy tym problemy zawarte w przebojowej sztuce i jej przesłanie mówiące o sile wiary w siebie, nawet, a może szczególnie, w świecie zatrutym kulturą masową i medialną papką.
Andrzej Molik, Kurier Lubelski

Bilety: 40/50 zł. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektaklu na godzinę przed rozpoczęciem.
Bilety grupowe: 30 zł (od 10 osób)
Rezerwacja biletów: tel.: 81 53 603 21

Najważniejsze wydarzenia cykliczne