W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Lustro" - Leszek Mądzik

Spektakl "Lustro" - Leszek Mądzik
Data rozpoczęcia 2014-05-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14
Kategoria Spektakl

Spektakl "Lustro" Leszka Mądzika
Muzyka: Piotr Klimek

"To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Szulca. Ożywiony obraz przywołujący przeczucia ogarniające tego niepozornego nauczyciela rysunku drohobyckiego gimnazjum pragnie wraz z widzem udać się w tę wędrówkę u której końca jawi się otchłań z niemymi świadkami, których milczenie potęguje dramat człowieka". (Leszek Mądzik)

Udział biorą: Katarzyna Lisek, Sylwia Wikiera, Kamil Dec, Robert Frączek, Karol Furmanek, Maciej Mazur, Tomasz Nowak, Szymon Zygma.
Scena Plastyczna KUL jest autorskim teatrem Leszka Mądzika, istniejącym od ponad 40 lat w Lublinie przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Aktorzy rekrutują się na potrzeby nowej premiery wśród studentów KUL. Do tej pory powstało 19 przedstawień. Teatr należy do najczęściej zapraszanych polskich zespołów na międzynarodowe tournee oraz festiwale. Mądzik pokazywał swoje widowiska od Europy przez Azję po Meksyk i USA.

Spektakle Sceny trudno określić w jednym zdaniu, Mądzik kiedyś powiedział: „Myślę obrazami”. Enigmatyczna fraza najlepiej oddaje charakter widowisk, których materią nie jest słowo literackie. Stworzone są z mroku, gry światła, muzyki przy udziale specyficznie traktowanego człowieka-aktora. Reżyser buduje seanse, które opowiadają o ludzkich lękach związanych z przemijaniem, Absolutem, miłością czy śmiercią.

Przy konstruowaniu przedstawień Mądzik korzysta z symboli oraz odniesień do elementów znanych powszechnie w kulturze europejskiej. Ciemność, która stała się od lat 70. znakiem rozpoznawczym teatru, osiąga swoją intensywność również na widowni. Mrok odseparowuje widza od jego realności, wciągając go w obrazy, wyłaniające się z bliżej nieokreślonej przestrzeni. Owa gra z iluzją przyczynia się do budowania wielorakich interpretacji widowisk Sceny, bowiem każdy odbiorca inaczej rozumie ciąg, pojawiających się przed nim sekwencji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej