W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Marcin wieczny Artur”

Spektakl „Marcin wieczny Artur”
Data rozpoczęcia 2011-01-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Czytelnia Dramatu prezentuje spektakl Mateusza Pakuły „Marcin wieczny Artur”.
Czytelnia Dramatu to projekt Teatru Scena21, koncentrujący się na współczesnej dramaturgii. Główną ideą jest wzbudzenie zainteresowania czytelników i osób związanych z teatrem najnowszym dramatem polskim. Wartościowe, niebanalne teksty są czytane przez aktorów nieprofesjonalnych grup teatralnych związanych z Przestrzenią Działań Teatralnych ACK. Przedsięwzięcie ma charakter nieformalnych "prób czytanych" w teatrze, a odbywa się na oczach widzów przy skromnej oprawie muzycznej i scenograficznej.

„Marcin wieczny Artur” to dramat o charakterze kolażowym, w którym oryginalny styl i język w głównej mierze decydują o atrakcyjności tekstu. Nieco abstrakcyjne i nieobliczalne zestawienie kolejnych fragmentów tworzą opis współczesnej rzeczywistości widzianej oczyma dwunastoletniego gimnazjalisty. Świat, który kreuje chłopiec jest nieco chaotyczny, przesiąknięty kiczem, grami komputerowymi, muzyką hip-hopową i całym bałaganem popkulturowym, który serwują na co dzień media.

Czytanie połączone będzie ze spotkaniem z autorem Mateuszem Pakułą oraz promocją Jego książki „Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych”. Więcej o książce

Mateusz Pakuła (ur. 1983) - student IV roku reżyserii teatralnej (specjalność dramaturgiczna) na Wydziale Reżyserii w PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Finalista I edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną („Biały Dmuchawiec”). W maju 2010 r. nakładem krakowskiego SPLOTU ukazał się jego debiut książkowy – „Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych”. Tytułowy utwór wystawia Teatr im. J. Osterwy w Lublinie (reż. Krzysztof Babicki). W maju tego roku odbyło się czytanie jego sztuki „Książę Niezłom” w Teatrze Polskim we Wrocławiu (reż. Jakub Porcari). W czerwcu w Teatrze Dramatycznym im. G. Holoubka w Warszawie odbyła się premiera „Donkiszota” (reż. Maciej Podstawny) – kolejnej z pięciu sztuk teatralnych zamieszczonych w tomie.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej