W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: "My (Requiem)"

Data rozpoczęcia 2008-12-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl "My (requiem)" - Teatr Maat Projekt

Spektakl "My (requiem)" powstał w wyniku zderzenia wielu inspiracji i estetyk teatralnych oraz plastycznych. Choreografia nawiązuje do tańca butoh i tańca intuitywnego, które zostają zderzone z inspiracjami malarskimi: z późną twórczością Francisa Bacona i charakterystyczną dla tego okresu jego malarstwa drgającą i zmienną linią. W warstwie znaczeniowej istotny wydaje się być powrót artystów do czasów dzieciństwa i młodości, sam spektakl podzielony został na kilka części, których tytuły odnoszą się do wydarzeń zapamiętanych przez artystów z okresu dzieciństwa i młodości: "Jadą goście ", "Wigilia ", "Kiedyś uda się uciec", "Gołębie". W zderzeniu tych kadrów i ujęć estetycznych upatrywać należy wieloznaczności spektaklu.

Po obejrzeniu spektaklu w Studiu Tańca POKAZ MULTIMEDIALNY dokumentujący działania Teatru Maat Projekt w roku 2008 – będący zakończeniem roku teatralnego wejście od strony wirydarza; tuż po zakończeniu spektaklu poprowadzą państwa wolontariusze.

reżyseria, choreografia, koncept: Tomasz Bazan;
muzyka: Marcin Janus;
realizacja światła: Agnieszka Gronek;
taniec: Tomasz Bazan, Barbara Bujakowska, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
współpraca techniczna: Kabat

Bilety:
10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21
Dodatkowe informacje: tel. 081 44 022 07, e-mail: centralny@ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne