W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "My (Requiem)"

Data rozpoczęcia 2009-01-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl "My (requiem)" powstał w wyniku zderzenia wielu inspiracji i estetyk teatralnych oraz plastycznych. Choreografia nawiązuje do tańca butoh i tańca intuitywnego, które zostają zderzone z inspiracjami malarskimi: z późną twórczością Francisa Bacona i charakterystyczną dla tego okresu jego malarstwa drgającą i zmienną linią. W warstwie znaczeniowej istotny wydaje się być powrót artystów do czasów dzieciństwa i młodości, sam spektakl podzielony został na kilka części, których tytuły odnoszą się do wydarzeń zapamiętanych przez artystów z okresu dzieciństwa i młodości: "Jadą goście ", "Wigilia ", "Kiedyś uda się uciec", "Gołębie". W zderzeniu tych kadrów i ujęć estetycznych upatrywać należy wieloznaczności spektaklu.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają do MAAT STUDIO na pokaz unikatowego dokumentu o twórcy i mistrzu tańca butoh – Kazuo Ohno w ramach cyklicznych prezentacji dotyczących fenomenu tańca butoh. Bilet wstępu z spektaklu upoważnia do wejścia na projekcje filmową.

Kazuo Ohno (ur. 1906r.) - wybitny tancerz, mistrz, znawca duszy człowieka jest znany w japońskiej awangardzie jako prekursor tańca butoh. Zafascynowany występem współczesnej europejskiej baletnicy 'La Argentina' – rozpoczął swoją drogę taneczną tańcząc do dziś mając 103 lata . Kazuo Ohno z Tastumi Hijikata stworzyli to co dzisiaj nazywa się „fenomenem butoh" - usiłowali znaleźć nowy sposób na eksperymentowanie i eksplorowanie ciała ludzkiego - dali podstawy pod to co w butoh niezmienne i fascynuje do dziś kolejne, trzecie pokolenie tancerzy butoh na całym świecie - stan totalnej obecności.

reżyseria, choreografia, koncept: Tomasz Bazan;
muzyka: Marcin Janus;
realizacja światła: Agnieszka Gronek;
taniec: Tomasz Bazan, Barbara Bujakowska, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
współpraca techniczna: Kabat

Bilety:
10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21
Dodatkowe informacje: tel. 081 44 022 07, e-mail: centralny@ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne