W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Ohne Nix

Data rozpoczęcia 2017-11-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Luke Baio & Dominik Grünbühel "Ohne Nix" (Austria)

  • pomysł i wykonanie: Luke Baio & Dominik Grünbühel
  • dźwięk: Andreas Berger
  • dramaturgia i produkcja: Julian Vogel
  • premiera: 25 kwiecień 2013
  • czas trwania: 40 min

Tańczenie daje nam czystą przyjemność, jesteśmy dodatkowo uzbrojeni w nutę autoironii – dwie gadające głowy wprowadzają koncept, zanim zaproszą swoje ciała do działania. Wprost z niczego Luke Baio i Dominik Grünbühel tworzą megalomański show, który wprawi Wasze ciała w wibracje – zawsze jednak gotowe na elegancki upadek.

Zagadnienia poruszane w spektaklu przez dwójkę performerów zaczerpnięte są z ich własnych biografii oraz z doświadczenia ze środowiska współczesnego tańca: strategia na osiągnięcie sukcesu, nagie ciało jako projekcja wyrażająca każdą możliwą fantazję oraz dobrze znane elementy machiny teatralnej spotykają się razem, aby stworzyć choreografię, która przekracza granice poszczególnych form artystycznej ekspresji.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne