W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Ostatni taki ojciec

Data rozpoczęcia 2009-10-01
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spektakl

Scena Prapremier InVitro, Lublin „Ostatni taki ojciec”, Artur Pałyga

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
muzyka: Max Kowalski
scenografia: Łukasz Witt-Michałowski
wizualizacje: Marek Krupa, Piotr Lużyński
obsada: Maria Daiksler, Ewa Pająk, Arkadiusz Cyran, Remigiusz Jankowski, Dariusz Jeż, Łukasz Pruchniewicz, Tomasz Bazan (taniec butoh)

czas trwania: 120 min.
bilety w cenie: 20/30 zł

Nasi ojcowie to byli ostatni ojcowie. Po nich tylko cisza oraz partnerzy mamusi. Tatuś. Tatusiek. Nikt nie powie już - ojciec. Chyba, że półżartem, półgębkiem i już bez znaczenia.
Piekło ojców jest już wypełnione. Dym bucha naszym ojcom w oczy. Tańczą, wiedząc, że nie ma już miejsca. Że jeszcze tylko ta ostatnia warstwa ciał przykryje wszystko. Piekło zamyka się nad nimi. Co do nas, nie ma złudzeń. My jesteśmy inni. Z wiarą i nadzieją studiujemy gazety. Informacje o genach. W kodzie genetycznym szukamy zbawienia. Nadziei na wiosnę ojców. Która nie nadejdzie.

Spektakl otrzymał zespołową nagrodę za najlepsze przedstawienie dla Autora, Twórców i Wykonawców spektaklu, indywidualną nagrodę za reżyserię dla Łukasza Witt-Michałowskiego w XV Ogólnopolskim Konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne