W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Pasterka i kominiarczyk"

Spektakl "Pasterka i kominiarczyk"
Data rozpoczęcia 2010-12-12
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Pasterka i kominiarczyk - to świąteczna propozycja andersenowskiej baśni, która dzieje się w noc wigilijną, kiedy ludzkim głosem nie tylko rozmawiają zwierzęta, ale i figurki porcelanowe...

Tą parę znają wszyscy. Wszyscy znają również starego Chińczyka, który uprzykrzał zakochanym życie. Lecz co było dalej? Żywot porcelanowych figurek nie zawsze jest tak różowy jakby się wydawało. Aktorzy Teatru Andersena zabiorą was w podróż do wnętrza pokoju, gdzie o miłość trzeba walczyć, gdzie w kruchych sercach kryje się wielka odwaga a zaufanie jest bardziej cenne niż porcelanowe życie. Scenariusz spektaklu to dzieło mistrza kryminału – Marcina Wrońskiego. Muzykę, która wciśnie widzów w fotel, stworzył Rafał Rozmus (to ten co przygrywa wampirom). Reżyserii podjął się Daniel Arbaczewski, aktor teatru Andersena , który zna tu każdy kąt, i mamy nadzieję, że pomoże tytułowym bohaterom wyjść z opresji. Ale co chłopaki wiedzą o miłości? No właśnie. Dlatego do męskiego grona dołączyła Ania Chadaj - scenografka, która zadba o to aby wszystkie dziewczynki na widowni chciały być takie jak Pasterka i zapałały gorącym uczuciem do przystojnego Kominiarczyka.

Obsada:
Daniel Arbaczewski, Mirella Rogoza - Biel, Konrad Biel, Jacek Dragun, Ilona Zgiet, Piotr Gajos

Bilety: 13 zł (pn-pt), 16 zł (niedziela).
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do piątku: 8.30- 15.30 oraz 2 godz. przed spektaklem.

Po spektaklu (ok. godz. 13.15) odbędzie się Aukcja - Prezent Przechodni.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie – opierając się zarówno na swojej misji teatru dla najmłodszych, jak i ideach swego patrona – współpracuje w Hospicjum im. Małego Księcia. Mamy bowiem świadomość, że nasze lubelskie hospicjum jest jedyną tego typu placówką na terenie regionu, a przez swoją działalność stara się by każda z ostatnich chwil każdego z ze swoich podopiecznych była radosna i wciąż pełna nadziei. Środki, którymi dysponuje „Mały Książę” są jednak wciąż niewystarczające. Stąd nasze akcje, którymi pragniemy wspomóc tę szczytną misję, stad nasz nowy pomysł… Stąd projekt Prezent Przechodni. Każdy z nas, co najmniej raz w życiu dostał prezent, którego nie oczekiwał i który kompletnie nie pasował do naszego gustu… Bo kolor nie ten (co ja zrobię z brązową apaszką???!!!)… bo rozmiar za mały (kiedy ja tak utyłam?!)… Bo takie już mam… (Trzecie pióro w tym półroczu!!!) I nie bardzo wiadomo, co z tym zrobić…
Stąd postanowiliśmy zwrócić się do znanych obywateli Lublina i regionu z prośba, by każdy z nich oddał jeden swój „niechciany” prezent na aukcję, by ktoś inny mógł kupić właśnie ten jeden jedyny prezent (Koniecznie muszę do tej bluzki mieć brązową apaszkę! – To dokładnie mój rozmiar! – A tak potrzebne jest mi nowe pióro!). Dochód z naszej aukcji zasili konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, a tym samym wspomoże jego podopiecznych.
Arkadiusz Klucznik