W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Pilecki.Raport
Data rozpoczęcia 2020-03-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Konrada Wallenroda 4a
Organizator Teatr Bez Mask
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spektakl

Teatr Bez Maski zaprasza na spektakl Pilecki.Raport.

Pokaz jest bezpłatny, należy jedynie pobrać wejściówki w Domu Kultury LSM lub na stronie https://app.evenea.pl/event/pilecki2/ 

W spektaklu aktorzy mówią słowami Pileckiego. Powracamy do wydarzeń przerażającego Oświęcimia. Wnikamy w powykrzywiane człowieczeństwo, brutalnie dotknięte zdziczeniem. Za wszelką cenę trwamy przy resztkach wrażliwości, nie popadając w nieczułą bierność i pozbawioną przyszłości obojętność. Trzymamy się człowieka, mimo że od niego (jego bezdusznej postaci) właśnie chcemy uciec jak najdalej.

Spektakl Pilecki. Raport. to świadectwa przeżycia nadziei w człowieku poddanym promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze. O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu.

Spektakl grany jest przez 7 aktorów. Oparty jest w całości na fragmentach oryginalnego tekstu „Raportów Pileckiego”, opisując warunki panujące w obozie zagłady oczami Witolda Pileckiego.

Reżyseria – Marcin Wąsowski – aktor, instruktor teatralny, scenarzysta, reżyser, dramatopisarz. Związany z teatrem od ponad 20 lat. Od 2007 r. związany z Kabaretem Świerszczychrząszcz. Czynnie pracujący artystycznie z młodzieżą szkół średnich i studentami (warsztaty teatralne, spektakle młodzieżowe).

Scenografia – Marta Zbańska - absolwentka historii sztuki (KUL), dziennikarstwa i komunikacji społecznej (KUL) oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (KSA). Zawodowo zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem ubioru oraz kostiumów teatralnych i filmowych, ilustracją mody oraz grafiką (głównie plakaty teatralne). Współpracuje m.in. z teatrami i artystami, prowadzi warsztaty z zakresu projektowania mody/kostiumu oraz rysunku i ilustracji. Autorka kilku artykułów naukowych z zakresu wiedzy o kulturze.

Muzyka - Urszula Kasprzak-Wąsowska (UrKa)

Obsada - Michał Łysiak, Iga Najda, Sylwia Baran, Karolina Kowal, Marlena Żukowska, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek.

Spektakl jest przygotowywany przez Teatr Bez Maski, który jest obecnie jednym z kluczowych projektów Fundacji Scytia. Teatr Bez Maski jest nową inicjatywą teatralną na mapie kulturalnej Lublina. Głównym trzonem zespołu aktorskiego są osoby młode w wieku studenckim, zaangażowane w działalność artystyczną i chcące wiązać z tym swoją przyszłość. Teatr Bez Maski w ciągu ostatnich miesięcy działalności stworzył dwa spektakle:

  • „Jaskinię” – na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta;
  • „Fraszki. Albo Rzeczpospolita Babińska” na podstawie „Fraszek” Jana Kochanowskiego.

Powiązane:

Dom Kultury LSM

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej