W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: re-mapping the body

Spektakl: re-mapping the body
Data rozpoczęcia 2013-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Cie Linga
re-mapping the body

idea i choreografia: Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo
współpraca: Julien Goumaz
tancerze: Blenard Azizaj, David Gernez, Michael Theophanous, Hyekyoung Kim, Ai Koyama, Dorota Łęcka
światło: Bert De Raeymaecker
muzyka: Christophe Calpini
system interaktywny: Alain Crevoisier
kostiumy: Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo
obsługa techniczna: German Schwab
czas trwania: 60 minut
koprodukcja Compagnie Linga, L’OctogoneThéâtre de Pully

Za pomocą bezprzewodowych czujników fizjologicznych i interaktywnemu systemowi opracowanemu we współpracy z Instytutem Nauk Sportowych Uniwersytetu w Lozannie, Wyższą Szkołą Muzyczną w Genewie, Future Instruments i Biopac System Inc. ruchy tancerzy są przekształcone w muzykę, tworząc ścieżkę dźwiękową do spektaklu.

Poprzez „system” dźwiękowy opracowany wspólnie z Christopem Calpinim tancerze badają nowy związek z własnymi ciałami, „rozszerzony” przez możliwość wydawania dźwięku, tworząc spektakl, który nie bierze jeńców. Jest to laboratorium z momentami intensywnej zmysłowości, ożywiającej ten destabilizujący wszechświat. Proponując widzom przedstawienie hybrydowego ciała, w którym wciąż obecne są emocje kontaktów międzyludzkich, spektakl „re-mapowanie ciała” ponownie udowadnia, że język sztuki dostarcza środków do poszukiwań i tworzenia nowych sojuszy.

„Badanie ciała zmodyfikowanego, futurystycznego ciała będącego tu i teraz, do którego podeszliśmy z mieszaniną nieufności i fascynacji. Wyruszyliśmy w podróż zdominowaną przez czujniki, obliczenia, wykresy i interfejsy, ostatecznie odkrywając ciało, ale było to ciało z dodatkowym składnikiem: dźwiękiem. Móc usłyszeć ruch, „zobaczyć” muzykę – to powracające marzenie osób, które tańczą. Dla nas ten sen się spełnił, co otworzyło przed nami fascynujące możliwości artystyczne.”

Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo

Compagnie linga otrzymuje wsparcie od: Miasta Puly, Kantonu Vaud, Pro Helvetica – Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury.

Wsparcie udzielone przez: Miasto Lozanna, Fundację Rodzine Sandoz, Fundację Ernsta Göhnera, Fundację Leenaards, Szwajcarską Fundację dla Wykonawców (SIS), Instytut Nauk Sportowych Uniwersytetu w Lozannie (ISSSUL), Szwajcarską Narodową Fundację Badań Naukowych (FNS), Biopac Systems inc.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej