W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "Sen nocy letniej" grupy Zapaleni.org

Data rozpoczęcia 2013-02-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

 
 
reżyseria: Joanna Lewicka,
koordynacja: Dariusz Jeż, Łukasz Pruchniak,
scenografia: grupa warsztatowa prowadzona przez Jacka Fijałkowskiego,
kostiumy: Marta „El Bruzda” Góźdź, muzyka na żywo: Łukasz Pruchniak,,
światło: Marcin „Kabat” Kowalczuk, dźwięk: Tomasz „Słonecznik” Kraśkiewicz,
grafika: Kama Bubicz
foto: Marta Zgierska i Maciek Rukasz - Agencja BlowUp,
sufler: J. J.,
obsada: Dariusz Jeż, Dorota Porowska, Angelika Kujawiak, Sebastian Czech, Szymon Semeniuk, Paulina Połowniak, Katarzyna Tadeusz, Andrzej Fiuk, Krystian Jawłoszewicz-Budrik, Adrian Gmiterczuk, Sebastian Grygny, Marta „El Bruzda” Góźdź, Borys Wysocki
produkcja: Anna „Fruza” Stępień

Zapaleni.org - to grupa szaleńców związana z lubelskim środowiskiem artystycznym, która od lutego 2012 roku rozpoczęła wspólny projekt. Jego koordynatorem jest aktor znanych lubelskich teatrów: Sceny Prapremier InVitro i neTTheatre – Dariusz Jeż. Działalność grupy ma umożliwić zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osobom, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym: chorym, bezdomnym, niepełnosprawnym, osadzonym w więzieniach.

Chropawość ról odtwarzanych przez amatorów reżyserka umiejętnie uzupełniła postaciami granymi przez doświadczonych aktorów. Na uwagę zasługuje między innymi Katarzyna Tadeusz, która jako szara i nijaka, ale jednocześnie szalenie zdeterminowana Helena, znakomicie ogrywa Demetriusza i Lizandra, czy Angelika Kujawiak - wszędobylski Puk, mistrz ceremonii i pełen erotycznego uroku chochlik w jednym.(...)
To, co czyni jednak ten spektakl wyjątkowym, to przede wszystkim udział w nim "ofiar resocjalizacji". Więźniowie z Opola Lubelskiego nie udają innych niż są, nie serwują nam sentymentalnych opowieści o tym, jakie nieszczęścia zaprowadziły ich za kraty, kiedy nie muszą, to też nie męczą się z Szekspirowską frazą i mówią swoim językiem, od siebie, z ironią i dystansem opisując swoją sytuację. W więzieniu oczywiście znaleźli się więc przypadkiem i przez nieporozumienie, a największa ich wina to zdemolowanie za pomocą roweru marki Wigry radiowozu.
Jarosław Cymerman, Gazeta Wyborcza 21.10.2012

Osadzeni kierowani przez Joannę Lewicką na nowo odczytali komedię Szekspira, doskonale łącząc doświadczenia więzienne z oryginalnym tekstem. Jako aktorzy sprawdzili się znakomicie, wykazując się nie lada talentem komediowym i z pewnością byli tego wieczoru najważniejszymi bohaterami.
Marta Zgierska ZOOM 11/12

Bilety: 20/30 zł. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektaklu na godzinę przed rozpoczęciem.
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Najważniejsze wydarzenia cykliczne