W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Sideways Rain – Alias Cie / Kielecki Teatr Tańca

Data rozpoczęcia 2018-04-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Lubelski Teatr Tańca
Udział Płatny
Koszt udziału 40 - 60 zł
Kategoria Spektakl

Trzecia część stworzonej przez Guilherme’a Botelho trylogii, która została okrzyknięta arcydziełem. Spektakl z 2010 r. pokazywany na różnych kontynentach, w 2016 r. został zaadaptowany i wystawiony w nowej obsadzie. Na scenie zobaczymy artystów związanych ze szwajcarską grupą Alias i Kieleckim Teatrem Tańca oraz indywidualnych tancerzy.

Człowiek według choreografa Guilherme Botelho reprezentuje obecność starszą od niego samego. Jedno za drugim ciała przemierzają scenę w akcie powtórzenia, tworzą ślady nieuchronnie odnawianej obojętności. Tancerze próbują dotrzymać tempa samym sobie, w pościgu mijają się, ale nigdy nie spotykają. Poruszająca opowieść o pamięci: zarówno intymnej i indywidualnej pamięci ciała, jak i publicznej, wspólnej przestrzeni kultury.

czas trwania: 60 minut; choreografia: Guilherme Botelho; asystent choreografa: Amaury Réot;

performerzy: Angela Rabaglio, Amaury Réot, Claire-Marie Ricarte, Arnaud Bacharach (Alias Cie); Marta Starostecka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Izabela Zawadzka, Krzysztof Dziarmaga, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski (Kielecki Teatr Tańca); Liwia Bargiel, Natalia Dinges, Jasiek Grządziela, Vera Popova, Kamil Wawrzuta (tancerze niezależni)

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne