W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl teatru Centrum Project Pracovnia Maat "Jiu"

Data rozpoczęcia 2008-03-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

W ramach Lubelskiego Teatru Centralnego zaprezentowana zostanie etiuda tańca butoh JIU w reżyserii i choreografii Tomasza Bazana teatru Maat Projekt. Spektakl dedykowany Sylwii Hanff i jednemu z największych mistrzów tańca butoh, nauczycielowi Bazana - Atsushiemu Takenouchi. JIU opiera się o formy wykorzystywane w szeroko pojętym tańcu Butoh oraz tańcu intuitywnym. Nie jest ściśle wybudowaną choreografią, którą można powtórzyć, zbadać, określić. Posiada określone punkty statyki odwołujące się do pewnego sposobu prowadzenia ciała. Jest pewnego rodzaju układem, który działa w taki a nie inny sposób. Ciało jest nośnikiem wypowiedzi tego, co dzieje się w naszym umyśle. JIU jest próbą przerwania tego procesu. JIU jest opowieścią o życiu, trwaniu, podróży. Jedną z inspiracji do spektaklu była autentyczna opowieść żydowskiego chłopca cudem ocalałego z transportu pociągiem śmierci do Aushwitz.

"Stukot kół. Tam tam, tam tam, tam tam. Znów jeszcze raz. Bez tchu. Z pełną świadomością spoglądania tam, gdzie kończy się przestrzeń a rozpoczyna się pustka. Wszystkie składowe kosmosu."
(Stretiewski)

choreografia i scenografia: Tomasz Bazan
obsada: Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
czas: 50 min.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne