W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Trzy rozmowy z Panem Herbertem"

Spektakl "Trzy rozmowy z Panem Herbertem"
Data rozpoczęcia 2008-09-26
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

"W scenariuszu spektaklu „Trzy rozmowy z Panem Herbertem” wykorzystałem 17 wierszy, fragmenty listów do Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich oraz esejów zawartych w tomach „Labirynt nad morzem” i „Martwa natura z wędzidłem”.
Celem realizacji tego monodramu jest oczywiście popularyzacja różnorodnych form twórczości
Zbigniewa Herberta (eseistyka i twórczość epistolarna są mniej znane) ale również prezentacja jego postawy życiowej opartej na wierności zasadom, niezłomności i patriotyźmie oraz prezentacja autora „Pana Cogito” jako pasjonata podróży twórczej, zdeklarowanego Europejczyka, spadkobiercę kultury śródziemnomorskiej i chrześcijańskiej, odczuwającego swój patriotyzm, przy pełni polskości, jako składnik kultury europejskiej.
Dlaczego monodram? Każdy kontakt aktora z publicznością to okazja do refleksji, każde spotkanie może przerodzić się w specyficzną walkę, w zmagania emocjonalne, które mają wpływ tak na wykonawcę jak i odbiorcę.
W przypadku monodramu widz i aktor stają się partnerami w pełni. Bliski kontakt aktora i widza, ich partnerstwo służy nie tylko temu pierwszemu, który mając oglądających w zasięgu ręki, zmuszony jest zdobyć się na maksymalny wysiłek, ( żeby być prawdziwym w sposobie podawania tekstu i zachowaniach) ale i drugiemu, bo zostaje niemal zmuszony do aktywnego odbioru przeradzającego się w oddziaływanie na scenę. Zapraszam na monodram „Trzy rozmowy z Panem Herbertem”.
Witold Kopeć

Scenariusz, reżyseria i wykonanie – Witold Kopeć
Scenografia – Katarzyna Krygier-Durakiewicz
Muzyka – Rafał Rozmus
Współpraca reżyserska – Jacek Wierzbicki

strona Teatru Osterwy - źródło tekstu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej