W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl „Urojona kantyna"

Data rozpoczęcia 2008-01-15
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Restauracja "Brama", ul. Grodzka
Kategoria Spektakl

Spektakl „Urojona kantyna" wg. K. I. Gałczyńskiego w wykonaniu Grupy Teatralnej "Trupa".
Reżyseria: Anna Paluch
Występują:
Klementyna Cybulska,
Olga Grzesiuk,
Piotr Mirski,
Jakub Michalski,
Mateusz Nowak
Muzyka: Piotr Mirski,
światło i dźwięk: Grzegorz Sołowiej
Oprawa plastyczna: Magdalena Chowaniec

Spektakl „Urojona kantyna" powstał w ramach projektu "Słowo z człowieka wywołane". Jest to cykl spektakli teatru poezji, powstałych na kanwie utworów najwybitniejszych polskich poetów. Projekt realizowany przez grupę artystów - amatorów – aktorów, muzyków, plastyków. Są to osoby z kilku lub kilkunastoletnim doświadczeniem w swoich profesjach, są wśród nich laureaci ogólnopolskich konkursów recytatorskich i poezji śpiewanej.
Niezależnie od prezentacji spektakli, młodzi twórcy stawiają sobie za cel popularyzowanie poprawnej polszczyzny, jak i popularyzowanie literatury polskiej w ogóle.
Projekt realizowany jest przy współpracy Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN" oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Po spektaklu odbędzie się koncert duetu gitarowego „Double Decker" w składzie: Michał Lewartowicz i Jakub Kotynia. Usłyszymy między innymi jazz, blues i jazz cyganski.

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne