W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl „Wokół Maus” - zamknięcie Maat Festival

Data rozpoczęcia 2010-09-26
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Spektakl Tomasza Bazana „Wokół Maus” na podstawie sytuacji z: "Maus" Arta Speegelmana, listów Marlene Dietrich, tekstów filozoficznych Franka Herberta.
Sytuacja opuszczonego pokoju. Sprzęty i przedmioty są jeszcze ciepłe – pozostają w kontakcie z odchodzącym. Sytuacja świadomej samotności ukutej na proces wyzbywania się siebie. Granica wyraźnie stawiana podczas życia powoli zanika – staje się innego rodzaju prekognicją. Być tutaj i być jednocześnie zupełnie gdzie indziej / Rozpoczyna się nowe. Bedzie inne. Pozornie podobne – bezpieczne. Odchodzenie, umniejszanie, pomniejszanie, zniknięcie. Jesteśmy dokładnie tutaj i teraz – słychać jeszcze odgłos świerszczy / Oto wszyscy znajdujemy się w tym samym pokoju.

Pokaz na II Maat Festival – jest prezentacją małego fragmentu pracy - premiera przewidziana na koniec lutego 2011 r. To projekt interdyscyplinarny gdzie taniec miesza się z teatrem dramatycznym, obraz rzeczywisty z obrazem multimedialnym.

Wstęp wolny

Powiązane:

Tomasz Bazan

Najważniejsze wydarzenia cykliczne