W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Spektakle Teatru Tańca

Data rozpoczęcia 2008-10-26
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

"Cień Anioła" Ewelina Drzał, Justyna Żminkowska

Koncept i choreografia: Katarzyna Żminkowska
Muzyka: Artur Mańka
Tańczą: Ewelina Drzał i Katarzyna Żminkowska


"Roll Out_Step 2" Justyna Konstańczuk

Reżyseria, kreacja: Justyna Konstańczuk
Wspołpraca: Daria Dziedzic
Muzyka: Aphex Twin

Spektakl ten zalicza się do Teatru Tańca, gdzie przekaz słowny jest zbędny, a główną formą komunikacji jest sfera wizualna, ruch. Spektakl to połączenie ruchu, tańca wykonywanego na żywo z projekcją filmu.


"IQ" Daria Dziedzic, Anna Żak

IQ - projekt dance Zdaerzeniowy
Koncepcja i działanie: Daria Dziedzic, Anna Żak
Muzyka: Muslimgauze


"Swan..like" Barbara Bujakowska

Inspiracją do powstania projektu był program telewizyjny pt. "Swan" ukazujący losy kobiet, które ulegały wszelkiego rodzaju metamorfozom odbywającym się przy pomocy chirurgicznego skalpela.
"...Kobieta staje się niewolnicą swojego ciała, ciała poddawanego niezliczonym restrykcjom i rygorom... Ciało poddawane tresurze uświadamia kobiecie, że jest jej wrogiem, wrogiem tym większym im bardziej odbiega od ideału.
Swan...like to dowcipna dekonstrukcja kreowanych przez media wyobrażeń na temat kobiecości i formowania przez tę lansowaną wizję kobiecego ciała…”

(Witold Mrozek /NowyTaniec.pl)

Choreografia i wykonanie: Barbara Bujakowska
Muzyka: collage


"Luka sensu" / work in progress - Maria Lowas

„…jako istota, która rozwija się i staje, mogę znać samego siebie tylko poprzez moją historię dojrzewania i regresji, historię zwycięstw i klęsk. Moje samorozumienie ma z konieczności czasowy wymiar i opiera się na narracji.” (Charles Taylor)
Snując opowieść naszego życia napotykamy na sytuacje czy zdarzenia, którym nie potrafimy przypisać sensu. Przeszłość, której nie potrafimy nadać znaczenia, jawi się nam jako stracona. Odwiedzające nam wtedy fundamentalne pytania wypływają z bardzo fizycznego poczucia zagubienia. Stajemy sami przed sobą w pustej przestrzeni wobec radykalnej niepewności czym jest to coś, co każe nam szukać odpowiedzi...

Choreografia i wykonanie: Maria Lowas
Muzyka: collage
Bilety:
bilet na jeden dzień: 10PLN
karnet na wszystko: 20PLN
karnet grupowy dla 5 osób: 80PLN

Do kupienia tylko w kasie ACK UMCS Chatka Żaka

Najważniejsze wydarzenia cykliczne