W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania w Bramie: Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności

Spotkania w Bramie: Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności
Data rozpoczęcia 2019-02-11
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Sala Czarna, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkania w Bramie: Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności. Spotkanie wokół książki Lecha M. Nijakowskiego​

Wiek XX jest określany wiekiem ludobójstwa. Masowe zbrodnie nie są jednak zamkniętym rozdziałem historii. Obecne są w zbiorowej pamięci, rzutują na politykę historyczną państw. Wyjaśnienie i zrozumienie ludobójstwa stanowi przedmiot naukowych dociekań. Lech M. Nijakowski w książce Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności (2018) przedstawił dyskusje wokół pojęcia genocydu, przeanalizował przykłady zbiorowej przemocy i wnikliwie przyjrzał się procesom społecznym, które sprawiają, że ludzie angażują się w akty masowej eksterminacji. Książka Lecha Nijakowskiego będzie punktem wyjścia do dyskusji z udziałem Autora i badaczy analizujących problem ludobójstwa w aspekcie prawnym i historycznym.

Lech M. Nijakowski, socjolog, doktor habilitowany, publicysta, kierownik Zakładu Socjologii Ogólnej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem redakcji „Przeglądu Humanistycznego” i „Studiów Socjologiczno-Politycznych”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej