W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkania z krytyką literacką

Data rozpoczęcia 2008-04-22
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Spotkania z krytyka literacką rozmowa z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko, autorami książki „Marek Edelman: Życie. Po prostu.”

Koło Naukowe Krytyków Literackich oraz Katedra Krytyki Literackiej KUL we współpracy z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN” organizuje spotkanie, które w 65 rocznicę powstania w getcie warszawskim ma przybliżyć i uhonorować wybitnego polskiego obywatela – Marka Edelmana. Gośćmi będą Witold Bereś i Krzysztof Burnetko – autorzy książek „Marek Edelman. Życie. Po prostu” oraz „Kapuściński: nie ogarniam świata”.

Oprócz rozmowy z autorami, wystawiony zostanie monodram oparty o biografię Marka Edelmana w wykonaniu Tomasza Schimscheinera.
Odbędą się również pokazy multimedialne, zawierające: filmowe materiały archiwalne, fotografie, fragmenty filmu o Marku Edelmanie.

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne