W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
Data rozpoczęcia 2016-11-14
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna , Filia nr 38, ul. Bursztynowa 20
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Pisząc życiorys zaczynamy od imienia i nazwiska. Grzegorz Kasdepke. Dalej następuje data i miejsce urodzenia. Białystok, 4 maja 1972 roku....Gdy byłem mały, tych kilka danych wystarczało – na ich podstawie ktoś średnio nawet inteligentny mógł sobie dośpiewać resztę. „Grzegorz” – aha, czyli nie dziewczynka. „Kasdepke” – jakieś głupie nazwisko, pewnie rodzinę ojca przyniosło skądś spod zachodniej granicy. „Białystok” – wszystkie dzieci na prowincji chowają się tak samo. „4 maja” – czyli zodiakalny byk; siedzi toto i marzy, żeby nie okazać się typowym przedstawicielem swego znaku...”

„...Mimo, że od ponad dwóch lat głównym źródłem mego utrzymania jest pisanie scenariuszy (telenowela „KLAN”, program dla dzieci „Budzik”), wciąż czuję się przede wszystkim bajkopisarzem – i tak właśnie mówię różnym paniom urzędniczkom, gdy pytają mnie o zawód. Co zresztą wprawia je w rozpacz. Ale tak to już z paniami urzędniczkami.

Grzegorz Kasdepke
O sobie. Nieskromnie...

Grzegorz Kasdepke - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem.
Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.).