W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie Enter 2016

Data rozpoczęcia 2009-03-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Kategoria Spotkanie

O co chodzi ?
Jak powszechnie wiadomo Lublin pretenduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Jednym z dwóch filarów tworzenia programu ESK jest program miasto i obywatele. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wynikającym z akcesji organizatorzy postanowili stworzyć forum wymiany myśli i pomysłów.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Enter 2016. Będzie ono okazją do dalszej dyskusji na temat starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Tym razem porozmawiamy o dwóch kwestiach. Po pierwsze Miłosz Zieliński z miesięcznika ZOOM przedstawi Wilno Europejską Stolicę Kultury 2009. Po drugie podyskutujemy o stronie internetowej Lublin 2016. Nie chcemy skupiać się tylko na portalu www.lublin2016.eu. Będzie on punktem wyjścia do dyskusji. Pytanie: dlaczego portal?

1. Kwestia portalu wypłynęła ponownie na spotkaniu Enter 2016 i pojawia się w dyskusjach.
2. Pojawił się mocny głos Marcina Skrzypka z Teatru NN na temat budowy portalu społecznościowego.
3. Dla Urzędu Miasta istnienie forum na portalu www.lublin2016.eu czyni go społecznościowym. Czy to wystarczy?
4. Stowarzyszenie Homo Faber "partycypuje" w portalu www.lublin2016.eu i może warto wytłumaczyć naszą rolę i wizję portalu.
5. Istnieją bardziej bądź mniej udane przykłady wykorzystania internetu do promocji idei ESK. Czy z nich korzystamy? Czy rozwijamy własne?
6. Chcemy wypracować w miarę wspólne stanowisko co do obecności Lublina w internecie w ramach starania o ESK i przedstawić je władzom miasta. Nie powinno zostać bez odpowiedzi.
7. Czy portal jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebny?
8. Jaki portal? Czyj portal? Co jest na nim dopuszczalne, a co nie?Spotkania Enter 2016 mają na celu naszkicowanie realnych potrzeb środowisk twórczych i przedstawienie ich władzom miasta jako społeczną odpowiedź na starania się o tytuł ESK.

Organizatorami spotkań są Józef Szopiński (Radio Lublin), Szymon Pietrasiewicz i Rafał koZa Koziński (Ośrodek Animacji Kultury – Centrum Kultury) oraz Piotr Choroś (Stowarzyszenie Homo Faber).

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne