W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie Literackie Dworzec Wschodni, Stacja 2, Gość specjalny: Jaś Kapela

Spotkanie Literackie Dworzec Wschodni, Stacja 2, Gość specjalny: Jaś Kapela
Data rozpoczęcia 2007-06-01
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", ul. Wieniawska 15a
Kategoria Spotkanie literackie

DWORZEC
WSCHODNI stacja 2

czyli

firmówki poetyckie

Podczas spotkania odbędzie się publiczne spalenie poezji Marty Podgórnik

dla sekretarek, menagerów i studentów technologii żywności


referaty:

Dawid ein313
Jaś Kapela
Kamil Mączka
Kuba Węgrzyn

prezentacje:
Wojciech Be
Błażej Kozicki
Leszek Onak (grupa niedoczytania)
Łukasz Libiszewski (grupa niedoczytania)


"Dworzecwschodni" to określenie, którego użył Marcin Świetlicki opisując miasto lubelskie. Jest to już druga impreza mająca na celu promowanie młodych twórców z regionu lubelskiego i konfrontowanie ich twórczości z tekstami autorów spoza Lublina. Druga stacja będzie miała charakter biznesowy. Otóż twórcy w konwencji biznesowej będą czytali swoje teksty.

Znajdujemy się obecnie w bardzo ważnym momencie dziejowym. Gospodarka rynkowa rośnie i jest w szczytowym momencie ożywienia. Sytuacja na rynku pracy poprawiła się. Mamy duże zapotrzebowanie przedsiębiorców na pracowników. Osiągnęliśmy najwyższy w naszej historii wskaźnik wykorzystania mocy wytwórczych. Rośnie popyt konsumpcyjny i inwestycyjny. W kwietniu zanotowano 12 procentowy wzrost produkcji przemysłowej w stosunku do zeszłego roku. Połowa osób zatrudnionych na etacie dostała w ostatnim roku podwyżkę.

Wisława Szymborska w swoim wierszu napisała: „Czekając na rosół z makaronem". A Jacek Dehnel rozpoczął swoją książkę od słów: „Już teraz dom w Oliwie wygląda inaczej". W świetle tych faktów zapraszamy was na drugą stację Dworcawschodniego.

Podczas jej trwania będziemy postulowali, żeby literatura aktywnie wzięła udział w budowaniu nowej rzeczywistości! Poeci do procesora. Dramaturdzy do laboratoriów genetycznych. Prozaicy zróbcie loda nowym technikom budowniczym.

Na imprezie odbędzie się publiczne spalenie poezji Marty Podgórnik jako reprezentantki zgniłego antykonsumpcjonizmu, który sam siebie pożarł i dostał zgagi.

Swoje teksty przeczytają:


DAWID ein313 – urodzony w sercu Lublina 13stego w pewną Niedzielę lat osiemdziesiątych. Po renomowanych studiach i stażu w znanej firmie prawniczej obecnie zasiada w zarządzie fundacji na rzecz przeciwdziałania rozwoju gospodarczego. Ma psa, razem z żoną mieszka w jednej z podlubelskich miejscowości. Według niego prawda istnieje i ma się dobrze. Gnosis intactu. Jest epicentrum idei surdadaizmu, outrowertyzmu(sztuka), intyzmu (fenomenologia-noumenologia) oraz totalizmu (egzystencjalizm).Wszystko to zawiera się w kwestii 313. Obecnie zajmuje się istotą świadomości i łamaniem koła.


KUBA WĘGRZYN – urodzony w Nowym Sączu w 1983 roku, specjalista ds. IT, informatyk z zamiłowania i z nienawiści. Stworzył system komputerowy na którym opierają się strony ABW. W wolnym czasie pije sok pomarańczowy. Fachowiec. Tworzy programy dla miejskich koszy, na ciele, na niby, na zaparowanej szybie autobusu, na odwrotnej stronie ławek na uczelni, na drzwiach ubikacji, na brudnych szybach samochodu. Jego biznesy są ulotne.

KAMIL MĄCZKA – ur. 03. 07. 1984 roku w Lublinie gdzie mieszka, account manager, od kilku lat w zawodzie, piastował wiele kierowniczych stanowisk, nie rozstaje się z kalkulatorem. Oprócz ekonomii interesuje się grą w warcaby, oglądaniem relacji z obrad sejmowych i uprawianiem kwiatków na balkonie. W wolnych chwilach kradnie torebki, radia, batony z hipermarketów. Zakochany jest w liczbie pi.

JAŚ KAPELA – ur. 1984. przedstawiciel handlowy. Bezwzględny, nieczuły i wyrafinowany. Bez poczucia humoru. Sprzedaje dzieciom podrobione snickersy. Zrobi wszystko, żeby tylko pozbyć się towaru. Twierdzi, że najważniejszy jest dla niego kontakt z klientem, od niego wszystko się zaczyna. Jest to podstawowy filar dobrze prosperującej firmy. Napisał książkę: „Jak sprzedać stary samochód." Prowadzi branżowego bloga: blog.art.pl/r/.
Mieszka w Krakowie.


prezentacje przedstawi Grupa Niedoczytania, która zapozna was z Fundacją Mejk A Rainbow Wish

LESZEK ONAK – ur. 1981, starszy specjalista customer care, zajmuje się szeroko pojętą obsługą klienta z prawa i lewa, od przodu i od tyłu. W szkole podstawowej – przewodniczący klasy. W liceum należał do klubu ekologicznego. Jest pasjonatem kiosków Ruchu. Przeprowadził cykl wykładów dotyczących profesjonalnego i odpowiedniego traktowania klientów w okienkach kasy chorych. Odznaczony Krzyżem Żelaznego Dogadzacza. Współzałożyciel Fundacji Mejk A Rejnbow Wish


ŁUKASZ LIBISZEWSKI – ur. 1979, specjalista ds. logistyki. Kocha wykresy oraz pogaduszki z sekretarkami. Rząd RP czasami prosi go o ekspertyzy logistyczne. Zbiera puste pudełka i wypełnia je zepsutymi żarówkami. Współpracował z wieloma renomowanymi firmami. Na co dzień jeździ na rowerze z przebitą oponą. Współzałożyciel Fundacji Mejk A Rejnbow Wish.

więcej info

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej