W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Miasta ludzkie czy NIE-ludzkie?

Spotkanie: Miasta ludzkie czy NIE-ludzkie?
Data rozpoczęcia 2014-08-14
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Kategoria Spotkanie

Miasta ludzkie czy NIE-ludzkie? W niektórych czujemy się dobrze i przyjaźnie, chaos i hałas innych wywołuje nasze złe samopoczucie. Architekt Jan Gehl postulował tworzenie przestrzeni publicznych tak, by były krojone na ludzką miarę, inspirowały, jednocześnie dając naszym ciałom i zmysłom szansę na wytchnienie. Spotkanie będzie miało na celu wspólne odniesienie tej koncepcji do przestrzeni publicznych Lublina. Przy wykorzystaniu metody design thinking zastanowimy się w jaki sposób mieszkańcy mogą uprzyjaźnić swoje miasto, współkreować przestrzeń publiczną tak, by niezależnie od pory dnia i roku była ona ludzka – dla ludzi i pełna ludzi.

Prowadzenie:
Ewa Gołębiowska- współinicjatorka i dyrektorka Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym. Zamek wspiera innowacyjne przedsięwzięcia w wielu dziedzinach życia, nie tylko biznesie, sam będąc unikalnym przykładem połączenia historii i nowoczesności. Ewa Gołębiowska aktywnie uczestniczy w wielu europejskich sieciach współpracy, jak SEE Platform, DME Award czy EIDD Design for All. Tej ostatniej organizacji, działającej na rzecz poprawy jakości życia poprzez wdrażanie zasady projektowania dla wszystkich, przewodniczy od 2013 roku. Koordynuje i aktywnie uczestniczy w szeregu unijnych projektów związanych z wdrażaniem wzornictwa i nowych technologii, jak „Design Silesia” (2010 – 2013) czy „Śląski Klaster Designu” (2011 – do teraz). Aktywna promotorka designu, autorka wielu artykułów i wykładów, prowadzi również warsztaty i własnego bloga. Nominowana przez radiową „Trójkę” do tytułu Kulturystka Roku, zdobywczyni Perły Polskiej Gospodarki, jest też Honorową Konsul Wolnej Republiki Żiżkow.

Lubomira Trojan - antropolożka kultury, związana z centrum dizajnu Zamek Cieszyn. Zajmuje się promocją projektowania, współpracuje z instytucjami publicznymi i firmami przy procesach związanych z projektowaniem włączającym użytkowników. Członek zespołów projektujących usługi dla instytucji publicznych i biznesu. Prowadzi warsztaty i wykłady poświęcone tej tematyce.

Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych.

Projekt dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat nad projektem Lub design objęli:
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin, Rok Jana Gehla w Lublinie, O.pl, Gazeta Wyborcza, Platforma Kultury, Zwykłe Życie, Kultura Enter.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej