W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Wierszem" z Barbarą Prokopowicz

Spotkanie "Wierszem" z Barbarą Prokopowicz
Data rozpoczęcia 2010-10-31
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Bursa szkolna nr 3, Weteranów3
Kategoria Spotkanie

Barbara Prokopowicz jest aktorką stołecznego Teatru "Ateneu"'. Związana z Teatrem Polskim w Poznaniu i Teatrem im. Juliusz Osterwy w Lublinie, gdzie zachwyciła publiczność rolą Jewdochy w "Sędziach" Wyspiańskiego w inscenizacji Anny Augustynowicz. Nominowana do Medalu Młodej Sztuki 2006. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


O spotkaniu od prowadzącej:
"Zależy mi przede wszystkim na tym, abyście nie bali się sceny, siebie nawzajem i krytyki. Najważniejsi jesteście Wy, Wasz świat, który każdy z osobna jest indywidualny i wartościowy. Proszę o opanowanie na pamięć i przygotowanie jednego lub dwóch wierszy ,oraz o przyniesienie go w formie pisemnej, na kartce. Może to być wiersz klasyczny, współczesny lub utwór napisany przez Was samych. Będziemy rozmawiać o utworach i analizować je pod różnymi kątem , a także nad nimi pracować.
Podczas naszego spotkania z wierszem, chciałabym poruszyć z Państwem takie problemy jak: myślenie tekstem, wielopłaszczyznowość wiersza, stawianie sobie-aktorowi podstawowych pytań potrzebnych do interpretacji tekstu, podstawowe wiadomości dotyczące budowy wiersza mogące pomóc w dalszej pracy nad nim, forma wiesza jako sposób na wyrażenie swojej wrażliwości i swojego zdania na dany temat, dynamika tekstu, rytm, dzięki któremu uwolnimy emocje danego utworu, zastanowimy się nad tym, o czym MY chcemy powiedzieć tekstem autora, tekst a przestrzeń, rola ciała i gestu w formie wierszowanej, praca z oddechem, po co jest pauza, o czym mówimy, do kogo i po co?
Proszę także o przyniesienie wygodnych strojów do ćwiczeń, ponieważ na początku warsztatów rozgrzejemy się dykcyjnie i ruchowo, a w przerwach, dla odprężenia, wykonamy ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe. Zbadamy, skąd wydobywa się nasz głos i sprawdzimy, czy paraliżującą tremę można pokonać".

Wstęp wolny

Rezerwacja miejsc: pracowniaslowa@ck.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej