W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Wokół Fotografii": Sally Mann Nieustraszona

Spotkanie z cyklu "Wokół Fotografii": Sally Mann Nieustraszona
Data rozpoczęcia 2009-12-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

Zdjęcia amerykańskiej fotografki Sally Mann dotykają problemu śmierci, organicznego końca egzystencji, który dotyka wszystkiego co żyje. Mann formułuje problem używając stwierdzenia, które stanowić może jednocześnie pytanie: what remains. Rozmyślnie zastosowana technika mokrej płyty kolodionowej i archaiczne narzędzia fotograficzne mają umożliwić wniknięcie w materię rzeczywistości, dotknięcie tajemnicy i być może ujawnienie się niewidzialnego.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć kamerę wielkoformatową na klisze 24x30 cm z obiektywem z drugiej połowy XIX w. i kasetą na szklane płyty - sprzętu, jaki używany jest m.in. w procesie mokrego kolodionu.

O fotografiach z cyklu What Remains opowie Marcin Sudziński.

W programie wykład monograficzny, krótkie omówienie metody mokrej płyty kolodionowej w kontekście poszukiwań Sally Mann, pokaz slajdów z albumu What Remains.

Sally Mann ur. w 1951 r. w Lexington (USA, Virginia) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie fotografii. Zaczęła fotografować na studiach. Oprócz dyplomu fotografa zdobyła również wykształcenie na Ansel Adams Yosemite Workshop. Zawodową pracę etatowej fotografki zaczęła na Uniwersytecie w Lexington. Znana przede wszystkim z cyklu kontrowersyjnych zdjęć swoich dzieci "Immediate Family". W 2001 r. magazyn Times przyznał jej tytuł fotografki roku. Jej zdjęcia znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów sztuki oraz licznych muzeach.

Organizatorem spotkania jest Pracownia fotograficzna ACK UMCS. Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej