W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Martą Trakul - Masłowską

Spotkanie z Martą Trakul - Masłowską
Data rozpoczęcia 2013-07-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z Martą Trakul - Masłowską, założycielką Fundacji „Na miejscu”, która podzieli się doświadczeniami z realizacji projektu  „Na miejscu- działanie” – inicjatywy partnerskiej z Projekct for Public Spaces. 
Uczestnicy spotkania wezmą udział w warsztacie „Gra w miejsce”, polegającym na praktycznym przedstawieniu metody „Place game” autorstwa Project for Public Spaces, której celem jest ocena przestrzeni. Pracując w terenie, w podgrupach, przy wykorzystaniu formularzy „Place game” uczestnicy warsztatu dokonają analizy Błoni pod Zamkiem.

Projekt „Na miejscu – działanie” mobilizuje i inspiruje mieszkańców do zaangażowania się w tworzenie tętniących życiem przestrzeni publicznych na Mariensztacie i na Woli. Proponujemy nowatorskie formy uczestnictwa podsumowane warsztatami prowadzonymi przez wiodących światowych ekspertów z organizacji Project for Public Spaces. Efektem współpracy mieszkańców, projektantów i samorządu będą realizacje przestrzenne w Śródmieściu i na Woli oraz długofalowe strategie rozwoju tych miejsc. 

Prowadzenie:
Marta Trakul – Masłowska - prezeska i założycielka Fundacji „Na miejscu”. Absolwentka politologii i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z sektorem pozarządowym i samorządowym. Koordynowała unijny projekt tworzenia przedsiębiorstw społecznych w Akademii Rozwoju Filantropii, gdzie realizowała również autorski projekt stworzenia ogólnopolskiej sieci banków czasu „Czas nawzajem”. We współpracy ze stołecznym samorządem realizowała autorskie projekty budujące tożsamość mieszkańców na poziomie lokalnym: „Mapy Starej Ochoty” – opracowanie map psychologicznych dzielnicy, cykl „Zielone debaty – śniadania na trawie” – nieformalne konsultacje społeczne dotyczące stołecznej zieleni, edukacja ekologiczna pod hasłem „Eko-sztuczki”, cykl „Osiedlamy się” – animacja społeczności warszawskich blokowisk.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej