W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z zespołem Happysad

Data rozpoczęcia 2017-05-11
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Duża Aula Wydziału Humanistycznego UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4A
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

11 maja br. na Wydziale Humanistycznym UMCS odbędzie się spotkanie z zespołem Happysad. Grupa ma na swoim koncie nieco ponad 1000 zagranych koncertów, a także pięć złotych płyt i jeden platynowy krążek. 
Założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej zespół Happysad jest jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów w Polsce. 
Debiutancki album Happysad pt. Wszystko jedno ukazał się w 2004 roku. Pochodzący z niego singiel Zanim pójdę utrzymywał się przez 33 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cały krążek 3 lata później znalazł się w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, przygotowanego przez magazyn Teraz Rock. W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta Happysad - Podróże z i pod prąd, świetnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność, tłumnie wypełniającą sale koncertowe. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – Nieprzygoda, który w po dwóch tygodniach zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad Na żywo w STUDIO zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24      listopada 2008 roku, a kilka miesięcy później pokryło się platyną. Czwarty album bandu – Mów mi dobrze – miał swoją premierę w październiku 2009 roku. Dwa lata później do sprzedaży trafiło jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo Zadyszka, podsumowujące dziesięć́ lat działalności zespołu. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości. 
W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, wynikiem której był wydany jesienią album Jakby nie było jutra, który w listopadzie 2014 roku zyskał status Złotej Płyty.

W lutym 2017 roku Happysad w nowym składzie wydał album Ciało obce.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne