Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stolarnia Miejska – warsztaty dla ojców z dziećmi

Data rozpoczęcia 2017-09-16
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Mężczyzno – to Twój czas w Dedeku! Specjalnie dla Ciebie otwieramy Stolarnię Miejską, żebyś i Ty miał u nas swoje miejsce. Z rozmów prowadzonych w ramach projektu „Grawitacja Kulturalna” wynikła potrzeba stworzenia oferty, która zaktywizuje mężczyzn, dlatego tym razem zapraszamy na Wyżynną 16 ojców wraz z dziećmi, zainteresowanych struganiem, wierceniem, szlifowaniem, wbijaniem gwoździ, robieniem wiórów, pracy z drewnem lub po prostu wspólnego spędzenia sobotniego przedpołudnia z dziećmi. Z użyciem desek, pniaczków, kłód, patyków, gałęzi, sklejek, skrzynek powstaną nietypowe projekty zabawek, pudełek, regałów, karmników dla ptaków. Do dyspozycji uczestników oddajemy szlifierkę, wyrzynarkę, piły ręczne, frezarkę, wiertarki, farby i wiele innych akcesoriów przydatnych w majsterkowaniu. Temat zajęć jest umowny i stanowi punkt wyjścia – stawiamy na kreatywność w realizacji własnych projektów.

DREWNIANE ZABAWKI – 16.09.
Może marzysz o drewnianym autku? Pociągu? Domku dla lalek? Półce na książki? A może chciałbyś/chciałabyś stworzyć swój własny miecz lub drewnianą grę?A może masz swój autorski pomysł na zabawkę? Zapraszamy na zajęcia stolarskie poświęcone zabawkom! Będziemy piłować, przecinać, wiercić, szlifować, malować, ozdabiać.

PUDEŁKA, PUDEŁECZKA – 30.09.
Zapewne masz w swoim pokoju garść rzeczy, które nigdzie się nie mieszczą. Zapraszamy na zajęcia, na których nauczysz się, jak stworzyć pudełko – małe, duże, prostokątne, otwierane lub w formie skrzynki. Zbite gwoździami lub sklejone. Przywiercimy zawiasy, pomalujemy farbą akrylową, tablicową lub magnetyczną.

NOWE ŻYCIE SKRZYNKI – 07.10.
Zastanawialiście się kiedyś, do czego może służyć skrzynka na owoce? W Stolarni Miejskiej przekształcicie ją w skrzynię na kółkach, regał, siedzisko. Będziemy szlifować, malować, zdobić i wypalać za pomocą pirografu.

BUDUJEMY KARMNIKI – 14.10.
Dni coraz chłodniejsze, a lubelskie ptaszki potrzebują dokarmiania. W ramach warsztatów dzieci z ojcami własnoręcznie wykonają drewniane karmniki. Zajęcia zostaną poprzedzone krótką opowieścią o tym, jak dokarmiać, ale nie przekarmiać ptaków zimą i z jakimi gatunkami możemy się spotkać w mieście.

PROWADZĄCY:

Daniel Taszbajew – na co dzień pracuje jako game designer, choć zajmował się też grafiką, malowaniem i programowaniem. Ojciec trzech synów, których pasjonuje wspólne majsterkowanie, tworzenie projektów z kartonu i drewna, budowanie z klocków lego. Jego motto życiowe brzmi „to nie jest trudne”. Pomagać mu będzie żona, Karina – pedagog, fanka rękodzieła, edukacji alternatywnej, eksperymentów i nowych technologii.

​Warsztaty dla dzieci od lat 5 z opiekunem
Prowadzący – Daniel Taszbajew
Terminy: 16.09., 30.09., 07.10.,14.10., godz. 10.00-13.00
Ilość miejsc ograniczona
Koszt udziału – 10 zł
Zapisy –
Uwaga! Pierwszeństwo udziału w kolejnych warsztatach mają osoby, które nie brały udziału w poprzednich.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne