W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Światowy Dzień Uchodźcy w Lublinie

Data rozpoczęcia 2013-06-23
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Festyn

Centrum Wolontariatu w Lublinie zaprasza do udziału w Wielokulturowej Imprezie Plenerowej z okazji Dnia Uchodźcy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Razem i blisko siebie”.
W programie:
- występy: dziecięcego zespołu „Gwiazdy Czeczenii”, czeczeńskiego zespołu wokalnego, tanecznego zespołu z Kol. Horbów, bębniarskiego zespołu dziecięcego z Ośrodka dla Cudzoziemców w Lublinie;
- pokaz MMA w wykonaniu cudzoziemców;
- animacje dla dzieci;
- wystawa fotografii o tematyce uchodźczej;
- gest solidarności z uchodźcami;
- koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa.

W obchodach organizowanych przez Centrum Wolontariatu w Lublinie wezmą udział mieszkańcy Ośrodków dla Cudzoziemców z Lublina, Kolonii Horbów, Łukowa i Białej Podlaskiej.

W ramach „Gestu solidarności z uchodźcami” chcemy pokazać, że uważamy uchodźców mieszkających w mieście i regionie za naszych sąsiadów i chcemy dla nich znaleźć miejsce pośród nas. Aby to zamanifestować, zaproponujemy zaproszonym gościom i uczestnikom festynu, by pozwolili uwiecznić się wraz z członkiniami zespołu „Gwiazdy Czeczenii” na wspólnym „portrecie rodzinnym”. Fotografie umieszczone zostaną na fanpage’u Centrum Wolontariatu na Facebooku.

Światowy Dzień Uchodźcy to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku, aby przypominać światu o losie uchodźców, ich prawach - i marzeniach. Święto ma pomóc obywatelom państw, do których trafili uchodźcy, bardziej otworzyć się na ich problemy ale też na bogactwo, jakie ze sobą przynoszą.

Dzień Uchodźcy w Lublinie realizowany jest przez Centrum Wolontariatu pod patronatem UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców) w ramach projektu „Razem – model wolontariatu na rzecz integracji uchodźców” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców, budżetu państwa i środków własnych Centrum Wolontariatu.

Miejsce: Plac przed Teatrem H. Ch. Andersena (ul. Dominikańska 1)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne