W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sztuka na giełdzie 2013

Data rozpoczęcia 2013-06-16
Godzina rozpoczęcia 08:00
Godzina zakończenia 12:00
Kategoria Happening

Planowana akcja na największej giełdzie rolno-spożywczej we Wschodniej Polsce ma na celu ukazanie szerokiego wachlarza trudności życia codziennego za pomocą serii realizacji z pogranicza instalacji, happeningu i site-specific. Artyści wybrani do realizacji zostali poproszeni o zaprojektowanie i wykonanie prac, które, ukazując konkretne zagadnienia, będą jednocześnie wspólnie stanowić pewną całość – obraz współczesnych trudności trapiących przeciętnych mieszkańców regionu.


Bezrobotny na umowie / Adam Szczepanek
Kategoria: bezrobocie / brak perspektyw / ubóstwo
Stoisko handlowe, na którym każdy może podjąć pracę. Każdy, bez wyjątku, będzie mógł w czasie realizacji projektu podjąć pracę przy stanowisku, z wynagrodzeniem w wysokości 10 zł/h.

Śmieci na giełdzie – nie wszystko musi się zmarnować / Balbina Wojciechowska
Kategoria: Edukacja
Prezentacja zasad segregowania śmieci. W trakcie akcji odbędzie się szczegółowa prezentacja co można wyrzucić do ogólnego śmietnika/zsypu, a co należy umieścić w pojemniku na odpady segregowane.

Ta Ziemia / Filip Ignatowicz
Kategoria: mentalność / Kościół / relacje międzypokoleniowe / kultura popularna / jarmarczność
„Ta ziemia” to projekt, w którym zakłada się stworzenie fikcyjnego produktu, art obiektu, a w zasadzie tylko pojemnika wypełnionego tytułową „tą ziemią”.

TO/TEM / Karol Rębisz
Kategoria: przestępczość / agresja / cwaniactwo / mentalność
TO/TEM to konstrukcja multimedialna, wieża z telewizorów, sytuowana gdzieś pomiędzy symbolem, identyfikacją wizualną danego klanu, grupy społecznej, miejsca zamieszkania, a dokumentem o konkretnych osobach, ich światopoglądzie, sposobie na życie.

Wschodni garnitur. Flagi dla Europy Środkowo-Wschodniej / Krzysztof Furtas
Kategoria: kultura popularna / jarmarczność / disco polo
Projekt polega na przygotowaniu garniturów oraz flag uszytych z bardzo charakterystycznych bazarowych toreb w kratę.

Szczęście / Marta Jagniewska
Kategoria: nietolerancja / nacjonalizm / rasizm
Instalacja składająca się z małego stoiska z żydowskimi obrazkami „przynoszącymi szczęście” oraz atelier fotograficznego pod hasłem „Polaku, powieś siebie na szczęście”.

Świeckie miracle / Olga Winiarczyk, Jerzy Norkowski
Projekt zakłada odwołanie do średniowiecznych przedstawień, jakie odbywały się na jarmarkach. Podczas nich wolno było oceniać, kpić, dotykać tematów pomijanych.

Kiermasz Sentymentalny / Wojciech Dunin-Kozicki
Kategoria: relacje międzypokoleniowe / komunikacja
Na targowiskach często możemy kupić przedmioty stare, piękne, ale odarte ze swoich historii. Kiermasz to próba odwrócenia tej sytuacji. Po wystawieniu wymienionych powyżej przedmiotów na straganie, za symboliczną kwotę będziemy mogli kupić historie z nimi związane.

B OR NOT TO B / Kamil R. Filipowski
Kategoria: władza / polityka / afery / media / manipulacja
Na specjalnie przygotowanych stolikach wyborczych znajdą się karty do głosowania z kilkoma prostymi pytaniami. Każdy odwiedzający giełdę będzie miał możliwość jej wypełnienia i wrzucenia do urny. Analiza statystyczna uzyskanych w ten sposób danych być może pozwoli określić ogólną kondycję społeczno-ekonomiczną bywalców giełdy rolno-spożywczej.

Powiązane:

Szymon Pietrasiewicz

Najważniejsze wydarzenia cykliczne