W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Teatr Maat Projekt - "Święto wiosny" - spektakl odwołany

Data rozpoczęcia 2011-06-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spektakl

Z powodu kontuzji jednego z tancerzy występującego w spektaklu przedstawienie z dnia 29.06.2011 zostaje odwołane. Kasa Centrum Kultury w Lublinie zwraca pieniądze za zakupione bilety. Za zmiany w repertuarze serdecznie przepraszamy.
Teatr Centralny
Teatr Maat Projekt - Święto wiosny. Pokaz przedpremierowy

na podstawie sytuacji z „Czekając na Godota” Samuela Becketta
reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk, Tomasz Bazan
taniec: Mikołaj Mikołajczyk, Tomasz Bazan
asystentka reżysera: Karolina Wesołowska
muzyka: Igor Stravinsky
światło i dźwięk: Maciek Połynko
produkcja: Teatr Centralny w Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Maat Projekt, Fundacja Ciało Umysł
koprodukcja: Latitudes Open - Lille - France

Sytuacja ofiarowania siebie wobec ideału, na który wciąż się czeka. Ofiarować siebie to w pewnym sensie wymazać z przestrzeni oczekiwania. Dwójka ofiarowanych w oczekiwaniu, ale i pewności że to, na co się czeka – nie nadejdzie. Kto wybiera ofiarę, a kto jest ofiarowany – wobec czasu dokonanego – nie ma znaczenia. Liczy się moment powtarzalności rytu – oto dokonuje się wciąż na nowo oczyszczenie.

Gogo – (ang.) idź idź, Didi – (fr. 'dis dis') mów mów.

„No to idziemy? Chodźmy” S. Beckett „Czekając na Godota”

Święto wiosny jest jednym z najbardziej znanych baletów na świecie. W wersji Mikołajczyka i Bazana został wydestylowany jeden czynnik – sytuacja ofiarowania, gdzie ofiarowaną zastąpiono dwoma ofiarowanymi. Być może ta dwójka to ofiarowani albo ofiarujący – granica jest płynna i trudno uchwytna. Motyw oczekiwania wiąże się z inspiracją „Czekając na Godota” S. Becketta gdzie każda próba ofiarowania staje się chybiona wobec faktu iż to na co się czeka, pragnie, walczy „i tak nie nadejdzie” – tutaj zaznacza się dramat „święta wiosny” Mikołajczyka i Bazana. Powtarzalność, która interesowała S. Becketta, który upatrywał jej w mechanizmie rządzącym światem – przeniesiona została w przestrzeń wydarzenia, którą symbolicznie wyznacza 12 kanap.

Bilety: 12 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Najważniejsze wydarzenia cykliczne