W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatralny wieczór z „Krzykiem” I „No Potatoes”

Teatralny wieczór z „Krzykiem” I „No Potatoes”
Data rozpoczęcia 2011-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Widowisko

W programie:
- spektakl Teatru „Krzyk” Eksploracja,
- spektakl grupy „No potatoes.”

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na godzinę przed spektaklem w „Strefie sztuki”.

„Eksploracja” to najnowszy spektakl Teatru „Krzyk”. Nazwać go można szkicem na temat wyborów, przed którymi stajemy, albo iluzji, że takowych dokonujemy.
Jako inspirację teatr potraktował wydarzenia z historii Polski sprzed roku 1989.
Grupa nie traktuje ich jednak jako zbioru popkulturowych gadżetów, ani jako wydumanego mitu założycielskiego współczesnej Polski i Europy. Dzieli się swoją refleksją, szukając przez pryzmat przeżyć ojców i matek.
Zrozumienie decyzji, za które prędzej, czy później przychodzi zapłacić wysoką cenę, jest mądrością, do której się dochodzi. Nierzadko w sposób bolesny i tragiczny. Można tylko wierzyć, że więzi, których zrozumieć nie sposób, ostatecznie okażą się węzłem na całe życie.

Grupa „No potatoes” wykreowała się z prowadzonych w 2008 roku teatralnych Warsztatów Ekspresji Twórczej "Próba" przy Centrum Kultury w Lublinie, prowadzonych przez Przemysława Buksińskiego. Wydarzenia, które miały miejsce, podczas tych warsztatów sprawiły, że zespół zainwestował w całości w improwizację teatralną. Jest ona rozumiana jako technika teatralna. Została zainicjowana na gruncie anglosaskim i amerykańskim w latach 60-tych XX w. Buduje przedstawienie teatralne na oczach widza, wykorzystując między innymi różne formy improwizacji, techniki i struktury narracyjne oraz formy pantomimiczne. Spektakle oparte są na kanadyjskim stylu improwizacji teatralnej, która uznana została za jedną z najatrakcyjniejszych scenicznie form IMPROV na świecie. Udział publiczności jest duży, czasem nawet bardzo duży... bo to widzowie mają wpływ na to, co dzieje sie na scenie: podrzucają sugestie, czasem rekwizyty, a jak trzeba, to i występują na scenie wraz z aktorami.