W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF The Cuba Latin Jazz - Music of Buena Vista

Data rozpoczęcia 2018-09-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul Akademicka 15, Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału 40 zł
Kategoria Koncert

THE CUBAN LATIN JAZZ w projekcie Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji.

Jeśli z wypiekami na twarzy oglądałeś film Buena Vista Social Club i cenisz sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności – to nasz koncert jest właśnie dla Ciebie. Muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club i zmysłowi tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie pełne karaibskich rytmów. Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha.

Skład: 

  • Yaremi Kordos - vocal
  • Juan Carlos Hechevarria – vocal, bongosy
  • Roland Abreu - kontrabas, vocal
  • Nando del Rio - kongi, vocal
  • Paweł Kukuła - piano
  • Taras Bakovsky – saksofon

O ZESPOLE

Pierwszy koncert zagrali rok temu na Ukrainie. - To była spontaniczna sytuacja, miał być jednorazowy występ, ale wyszło inaczej i od czerwca 2017 grają razem - mówi kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak. Urodzony na Kubie muzyk trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018.

Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi niezwykła YAREMI KORDOS.

Yaremi Kordos - wokalistka rodem z Hawany. Otoczona muzyką od najmłodszych lat. Koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu

​Sprzedaż biletów: Sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt oraz www.biletyna.pl, www.ebilet.pl  

Najważniejsze wydarzenia cykliczne