W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Toksyczny Mściciel

Data rozpoczęcia 2015-07-07
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Warsztaty

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.
Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Nowa Aleksandria

Toksyczny Mściciel
reżyseria: Michael Herz, Lloyd Kaufman
czarna komedia, horror / USA / 1984 / 82 min

Sprzątacz w klubie sportowym, wieczny nieudacznik, w starciu z beczką chemikaliów przeobraża się w monstrum, które zaprowadza nowy porządek w zdegenerowanym miasteczku. Najbardziej popularny film wytwórni Troma, specjalizującej się w kinie klasy B. Pełen erotyki i przemocy obraz zajmuje czołowe miejsce w kanonie filmów kultowych.

Film przeznaczony wyłącznie dla widzów pełnoletnich
wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne