W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Utwory a capella Krzysztofa Pendereckiego| Polski Chór Kameralny

Utwory a capella Krzysztofa Pendereckiego| Polski Chór Kameralny
Data rozpoczęcia 2016-10-13
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Sala Kameralna, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wybrane utwory Krzysztofa Pendereckiego zaprezentuje Polski Chór Kameralny, prowadzony przez Jana Łukaszewskiego. Mistrz będzie Honorowym Gościem tego wydarzenia, które odbędzie się w Sali Kameralnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wydarzenie ma charakter otwarty i udział w nim jest bezpłatny.

Koncert odbywa się w ramach V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dla uczczenia przyznania tytułu doktora honoris causa profesorowi Krzysztofowi Pendereckiemu, jednemu z najwybitniejszych polskich kompozytorów, pedagogowi i dyrygentowi, profesorowi Akademii Muzycznej w Krakowie, twórcy wielu oper, muzyki instrumentalnej, kameralnej, chóralnej czy filmowej. Do najsłynniejszych jego dzieł zalicza się Pasję wg św. Łukasza, Polskie Requiem, Polymorphie, a także tren Ofiarom Hiroszimy.

Koncert dedykowany profesorowi Pendereckiemu, wykona Polski Chór Kameralny, prowadzony przez Jana Łukaszewskiego. Muzycy zaprezentują wybrane utwory Krzysztofa Pendereckiego a capella.

Repertuar chóru jest bogaty, wykonuje on utwory od małych form muzycznych a capella po te bardziej rozbudowane: oratoryjne, operowe i symfoniczne, a także muzykę współczesnych kompozytorów. Wysoka jakość brzmienia i interpretacji utworów prezentowanych przez Polski Chór Kameralny zaowocowała współpracą z polskimi orkiestrami filharmonicznymi i zagranicznymi zespołami, takimi jak: Sinfonia Varsovia, orkiestra barokowa Batzdorfer Hofkapelle z Drezna, orkiestra Academy of Ancient Music z Cambridge,
czy z berlińskim zespołem muzyki dawnej Sans Souci. Chór brał udział w licznych festiwalach, występował na wielu scenach w Europie, w USA, Kanadzie czy Japonii.