W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VAR Ga | Koncert

Data rozpoczęcia 2018-10-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Gwiazda skandynawskiej niezależnej sceny elektronicznej, głównie znany ze swoich wydawnictw utrzymanych w stylistyce eksperymentalnego techno i dark ambientu. W trzeciej części serii Nordic Flora, Gore-Tex City z 2017 roku, wprowadził do swojej muzyki wokale oraz jeszcze bardziej niespodziewane elementy popu. Do Lublina przyjeżdża ze swoim najnowszym, piątym już wydawnictwem – „Crush”, który jest rozwinięciem i jednocześnie swoistym zwieńczeniem tej niezwykłej serii.

Koncert VAR Ga poprzedzi live act Feral Rite – warszawskiego duetu, w skład którego wchodzą Abu Zeinah i Marek Nalikowski. Ich wspólny projekt skupiony jest na występach na żywo, w których dominuje element improwizacji. Choć działalność Feral Rite oscyluje przede wszystkim wokół szeroko rozumianej muzyki techno, to nie uznają oni ograniczeń gatunkowych. Specjalnie na Konfrontacje przygotują live act utrzymany w ambient/noise’owej stylistyce.

Wydarzenie jest częścią XXIII edycji „Konfrontacji Teatralnych" >>>

Najważniejsze wydarzenia cykliczne