W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Veganmania + Tatuaże Zamiast Futra

Data rozpoczęcia 2019-05-19
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Stowarzyszenie Otwarte Klatki serdecznie zaprasza na drugą edycję Veganmanii, festiwal promujący kuchnię roślinną oraz postawy pro-zwierzęce.

Veganmania to przede wszystkim pyszne, wegańskie jedzenie. Podczas imprezy spróbujemy m.in. burgerów Beyond Meat i roślinnego kebaba od Krowarzywa, pysznych burrito od Momencik czy azjatyckich i bliskowschodnich specjałów. Wśród blisko 40 stoisk znajdziecie też roślinne mięsa i wyjątkowe słodycze z różnych stron świata. Odwiedzający znajdą też stoiska z kosmetykami nietestowanymi na zwierzętach, odzieżą, biżuterią oraz akcesoriami.
Uzupełnieniem strefy wystawowej będzie strefa wykładowo-warsztatowa, w której fachowi prelegenci poruszą różnorodne i ciekawe tematy związane z weganizmem. Nie zabraknie też strefy filmów związanych z tematyką kuchni roślinnej i postaw pro-zwierzęcych.

PROGRAM:

  • godz. 11:30: Mama na roślinach – spotkanie z Asją Michnicką / Sala Czarna

(autorka książki „Mama na roślinach”, pedagożką, aktywistką, blogerką, mama. Porozmawiamy o tym czy wegańska ciąża jest bezpieczna? Na co zwrócić uwagę? Jak przetrwać ciążę, karmienie piersią i macierzyństwo na diecie wegańskiej?)

  • godz. 12:00: Joga yin – warsztaty z Moniką Młynarczyk / Sala prób nr 2

Joga yin, w przeciwieństwie do tradycyjnej jogi, nie angażuje tak bardzo mięśni, skupiamy się na tkankach „yin” naszego ciała czyli przede wszystkim na powięzi, ale też stawach i więzadłach. Dzięki rozluźnieniu się w asanach oraz delikatnym ruchom spontanicznym pomiędzy pozycjami jesteśmy w stanie znieść chroniczny ból, pożegnać długotrwałe napięcia, zarówno fizyczne jak i psychiczne) oraz zwiększyć zakres ruchu w stawach. Ponadto praktyka wycisza, uczy relaksu, głęboko odpręża i pomaga lepiej odczuć własne ciało.

  • godz. 12:45: Rośliny to przyszłość

Wegańskie kampanie Otwartych Klatek z ich dietetycznym aspektem. Bez spiny jem rośliny! – spotkanie z Ewą Kędzierską / Sala Czarna
(Ewa Kędzierska jest dietykiem, która w Otwartych klatkach zajmuje się kampanią RJ. Opowie o kampanii Roślinnie Jemy oraz o najnowszym projekcie Vegan Challange. Poznamy tajniki diety wegańskiej)

  • godz. 14:00: Jak pomagać zwierzętom hodowlanym? – spotkanie z Anną Pierzchałą

Anna Pierzchała związana z ruchem pro-zwierzęcym od lat, działa w Otwartych Klatkach. Opowie o tym, dlaczego walka z chowem przemysłowym zwierząt jest obecnie uważana za jedno z priorytetowych i skutecznych działań na ich rzecz oraz co indywidualnie każdy z nas może zrobić, by polepszyć ich los.

  • godz. 16:30: blok filmów krótkometrażowych

Podczas seansu zobaczymy 6 tytułów: ”The Secret Reason We Eat Meat- Dr. Melanie Joy”, ”Tosia kura nioska uratowana z fermy: Moje życie jako kury nioski”, ”Kamil Siemaszko- JSM”, ”Promises / Jo-Anne McArthur – We Animal”, ”Uratowane indyki – Antoni i Stella”, ”Klatki”; czas trwania: 80 min

W trakcie trwania imprezy odbędzie się też benefitowa akcja Tatuaże Zamiast Futra. Dochód z TZF przeznaczony jest na działalność statutową Stowarzyszenia Otwarte Klatki. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne